بهترین فیلم های جادوگری [این فیلم ها دیدن داره!]

جادوگری یکی از فیلم هایی است که طرفداران خاص خود را دارد. تماشای فیلم ها و فیلم های جادویی مانند هری پاتر ممکن است به مذاق همه خوش نیاید ، اما بسیاری از مردم از این دنیای خارق العاده و حرکات جادویی استقبال می کنند. اگر می خواهید بهترین فیلم های جادویی را تماشا کنید ، در ارائه بهترین فیلم های جادویی در این مقاله با ما همراه باشید.

جادو در واقع ساختمان ذهن انسان است. این مفهوم از زمانهای بسیار قدیم در ذهن ما شکل گرفته است. درست زمانی که نتوانستیم برخی از رویدادها را توضیح دهیم. جادو به عنوان راهی برای فرار تأثیر زیادی بر جنبه های مختلف زندگی بشر داشته است. تقریباً همه مردم افسانه هایی دارند که در آنها جادو کم و بیش وجود دارد. از افسانه آرتور و مرلین تا جادوگری به نام بازور در شاهنامه ایرانی. اولین حضور قوی جادوگران و جادوگران را می توان در سینما در سال ۱۹۵۸ مشاهده کرد. در فیلم پسر گیشا از فرانک تاشلین.

با گذشت زمان ، موضوع جادوگری در سینما محبوبیت زیادی پیدا کرد و فیلم ها و سریال های زیادی در این زمینه ساخته شد. سریال های پرطرفداری مانند مرلین و بازی تاج و تخت. بسیاری از فیلم های مرتبط با این موضوع در سینماها اکران شده است. در این مقاله از میزبان مووی ما بهترین فیلم های جادویی و بهترین فیلم های جادویی ساخته شده در تاریخ سینما را بررسی می کنیم.

بهترین فیلم های جادوگری

فیلم وارکرفت

پوستر فیلم وارکرفت

وارکرفت (Warcraft) یک فیلم فانتزی حماسی به کارگردانی و نویسندگی دانکن جونز است که براساس مجموعه بازی‌های ویدیویی به همین نام تولید شد. جونز در امر نویسندگی تنها نبود و چارلز لیویت نیز او را همراهی کرد. وظیفه تهیه‌کنندگی فیلم وارکرفت برعهده توماس تال، جان جاشنی، چارلز روون و الکس گارتنر قرار داشت.

فیلم وارکرفت بعد از اکران با نقدهای مختلف منتقدان مواجه شد و نمرات متوسطی را از جانب آن‌ها دریافت کرد. منتقدان از عملکرد گروه بازیگری و جلوه‌های بصری فیلم تمجید کرده، اما اعتقاد داشتند سازندگان در امر شخصیت‌پردازی و فیلم‌نامه چندان خوب کار نکرده‌اند.

این فیلم تخیلی فانتزی با وجود دریافت نقدهای دوگانه، موفق شد مخاطبان زیادی را به سمت سالن‌ها سینما روانه کند. فیلم وارکرفت که با بودجه ۱۶۰ میلیون دلاری تولید شده بود، حدود ۴۳۹ میلیون دلار در باکس‌آفیس فروش کرد.

تراویس فیمل، پائولا پاتون، بن فاستر، دومینیک کوپر، توبی کبل، بن سچنتزر، رابرت کازینسکی، کلنسی براون و دانیل وو ازجمله بازیگرانی هستند که در فیلم وارکرفت به ایفای نقش پرداختند.

خلاصه داستان این فیلم بدین شرح است: گولدان یکی از جادوگران بزرگ اورک‌ها به‌واسطه یک جادوی سبز و شیطانی که با نام فل شناخته می‌شود، دروازه بزرگی را از شهر درینور به آزروت می‌گشاید. در ادامه اورک‌ها جهت تسخیر آزورت تصمیم به جنگ با انسان‌ها می‌گیرند

فیلم‌های ارباب حلقه‌ها – The Lord of the Rings

مجموعه فیلم‌های ارباب حلقه‌ها - The Lord of the Rings

نمره در imdb: مختلف
سال اکران: ۲۰۰۱ – ۲۰۰۳

مجموعه فیلم‌های ارباب حلقه‌ها (The Lord of the Rings) جزو بهترین فیلم های فانتزی تاریخ سینما هستند که به عقیده بسیاری از سینمادوستان تکرارشدنی نیستند. این مجموعه فیلم‌ها در قالب سه فیلم ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه، ارباب حلقه‌ها: دو برج و ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ در سینماها اکران شدند که هم از جانب مخاطبان و هم از جانب منتقدان بسیار مورد تحسین قرار گرفتند.

این مجموعه فیلم‌ها جوایز اسکار زیادی را نامزد شدند که برخی از آن‌ها را نیز کسب کردند. این سه فیلم که مجموعا با بودجه ۲۷۰ میلیون دلاری تولید شدند، توانستند چیزی بیش از ۲٫۵ میلیارد دلار در باکس‌آفیس فروش داشته باشند. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این فیلم‌ها به ایفای نقش پرداختند می‌توان به ایان مک کلن، الیجاه وود، ویگو مورتنسن، لیو تایلر، شان آستین، کیت بلانشت، اورلاندو بلوم، جان ریس-دیویس، بیلی بوید، شان بین، هوگو ویوینگ، کریستوفر لی و دامینیک مانهن اشاره کرد.

خلاصه داستان فیلم نخست بدین شرح است: فیلم با صدای گالادریل شروع می‌شود و ساخت حلقه به‌دست ارباب تاریکی سائورون را نشان می‌دهد. سه حلقه برای الف‌ها و نه حلقه برای انسان‌ها و پنج حلقه برای کوتوله‌ها (دورف‌ها). سائورون می‌خواهد تمام سرزمین میانه را تسخیر کند؛ ولی آخرین اتحاد الف‌ها و آدم‌ها جلوی پیشروی سپاه او را می‌گیرد، تا اینکه خود وارد جنگ می‌شود و پادشاه انسان‌ها الندیل را می‌کشد. پسر الندیل، شاهزاده ایسیلدور، درصدد انتقام کشته‌شدن پدرش به سائورون حمله می‌کند و با تیغه شکسته شمشیر پدرش، نارسیل، دستی را که حلقه یگانه بر آن بود قطع می‌کند.

فیلم The Illusionist – شعبده باز

برترین فیلم های جادوگری / بهترین فیلم های جادویی

  • سال ساخت: ۲۰۰۶
  • کارگردان: نیل برگر (Neil Burger)
  • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: ۷٫۶/۱۰
  • بازیگران: ادوارد نورتون، پل جیاماتی، جسیکا بیل، روفوس سیول، تام فیشر

از فیلم های جادوگری هالیوود و برترین فیلم های شعبده بازی می‌توانیم به فیلم شهبده باز اشاره کنیم. فیلم شعبده باز درباره مردی است به نام  آیزنهایم که به زور از زنی که دوستش دارد، سوفی جدا شده است. او پس از این جدایی دردناک با توجه به استعداد زیادش در شعبده بازی، دور دنیا سفر می‌کند و به یکی از بهترین شعبده بازهای تاریخ تبدیل می‌شود. حالا او بازگشته تا سوفی را نجات دهد و در این راه مجبور می‌شود از بهترین حقه‌های خودش استفاده کند. این فیلم با فروش بسیار خوب ۸۷٫۷ میلیون دلار، تنها با بودجه ۱۶٫۵ میلیون دلاری ساخته شده است.

فیلم‌های هابیت – The Hobbit

مجموعه فیلم‌های هابیت - The Hobbit

نمره در imdb: مختلف
سال اکران: ۲۰۱۲ – ۲۰۱۴

مجموعه فیلم‌های هابیت (The Hobbit) جزو بهترین فیلم های فانتزی تاریخ سینما محسوب می‌شوند که بر اساس کتابی به همین نام اثر جی آر آر تالکین ساخته شده است؛ این اثر سه‌گانه مانند مجموعه فیلم‌های ارباب حلقه‌ها توسط پیتر جکسون کارگردانی شده است. مجموعه فیلم‌های هابیت در حوزه فروش به اندازه مجموعه فیلم‌های ارباب حلقه‌ها (و حتی بیشتر) موفق بودند؛ اما این سه‌گانه نتوانست به‌ اندازه سه‌گانه ارباب حلقه‌ها نظر مثبت منتقدین را به سمت خود جلب کند.

سه فیلم مجموعه هابیت به‌ترتیب بدین شکل نام‌گذاری شدند: هابیت: یک سفر غیرمنتظره، هابیت: برهوت اسماگ و هابیت: نبرد پنج سپاه. فیلم نخست در سه رشته بهترین جلوه‌های ویژه، بهترین چهره‌پردازی و بهترین طراحی صحنه نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود. این سه‌گانه که با بودجه نزدیک به ۷۴۵ میلیون دلاری تولید شده بود، درمجموع توانست چیزی در حدود ۲٫۹ میلیارد دلار در باکس‌آفیس فروش داشته باشد.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این مجموعه فیلم‌ها به ایفای نقش پرداختند می‌توان به مارتین فریمن، ایان هولم، ایان مک‌کلن، ریچارد آرمیتاژ، کیت بلانشت، هوگو ویوینگ، کریستوفر لی، اندی سرکیس، کن استات، استیفن هانتر، جیمز نسبیت و الیجاه وود اشاره کرد.

خلاصه داستان فیلم نخست هابیت بدین شرح است: داستان در سرزمین میانه اتفاق می‌افتد و در مورد هابیتی به نام بیلبو بگینز است که در دهکده شایر زندگی می‌کند. بیلبو زندگی آرامی دارد تا اینکه جادوگری خاکستری به نام گندالف به همراه یک دورف به نام تورین و گروه دوازده نفره پیروانش پیدایشان می‌شود. آن‌ها بیلبو را به عنوان «دزد» در گروه خود می‌پذیرند و به این ترتیب بیلبو با آن‌ها همراه شده و راهی سفری پر مخاطره با نیت بازپس‌گیری تاج و تخت تورین از اژدهایی به نام اسماگ می‌شود.

هری پاتر و سنگ جادو

هری پاتر و سنگ جادو | فیلم | آفرینک

 

صحبت راجع‌به مجموعه فیلم‌های هری پاتر (Harry Potter) کار بسیار دشواری است؛ درواقع هرآنچه که باید از این مجموعه جذاب و تماشایی گفته شود، تاکنون بارها گفته شده است. مجموعه فیلم‌های هری پاتر که شامل هشت فیلم‌ می‌شوند براساس مجموعه کتاب‌هایی به همین نام اثر جی. کی. رولینگ ساخته شدند.

این مجموعه فیلم‌ها عمدتا نقدهای مثبتی را از جانب منتقدان دریافت کردند و مورد تحسین آن‌ها قرار گرفتند. منتقدان فیلم‌های هری پاتر را به دلیل جلوه‌های بصری زیبا، بازی عالی بازیگران، شخصیت‌پردازی‌های محشر و جهان منحصربه‌فردش مورد تحسین قرار دادند.

مجموعه فیلم‌های هری پاتر جزو پرفروش‌ترین فرنچایزهای فانتزی تاریخ سینما به حساب می‌آیند و توانستند با استقبال گسترده مخاطبان مواجه شوند. این مجموعه فیلم‌ها در کل با بودجه ۱٫۲ میلیارد دلاری تولید شدند و چیز در حدود ۷٫۷ میلیارد دلار فروش کردند.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این مجموعه فیلم‌ها به ایفای نقش پرداختند می‌توان به دنیل ردکلیف، روپرت گرینت، اما واتسون، ریچارد هریس، مایکل گمبون، گری اولدمن، آلن ریکمن و متیو لوئیس اشاره کرد.

خلاصه داستان فیلم نخست هری پاتر بدین شرح است: هری پاتر یک پسر یتیم است که توسط خاله و شوهرخاله خود بزرگ شده‌ است. در سن یازده سالگی مردی غول‌پیکر به نام روبیوس هاگرید از او دعوت می‌کند تا به مدرسه جادوگری هاگوارتز بیاید. هاگرید به هری می‌گوید که مادر و پدرش هم جادوگر بودند و توسط جادوگر شیاطین یعنی لرد ولدمور کشته شده‌اند. ولدمورت در زمان نوزادی هری، اقدام به کشتن او کرده بود ولی موفق به این کار نشد. به همین علت به هری لقب پسری که زنده ماند را داده‌اند. هری، نخستین سال خود را در مدرسه جادوگری هاگوارتز می‌گذراند و دوستان جدیدی به نام رون ویزلی و هرمیون گرنجر پیدا می‌کند.

فیلم های پیشنهادی: بهترین فیلم های فرانکی

برخورد تایتان‌ها – Clash of the Titans

برخورد تایتان‌ها - Clash of the Titans

نمره در imdb: پنج و شش ( ۵٫۶ )
سال اکران: ۲۰۱۰

فیلم برخورد تایتان‌ها (Clash of the Titans) به کارگردانی لویس لتریر یکی از بهترین فیلم های فانتزی تاریخ سینما است که در سال ۲۰۱۰ اکران شد؛ این اثر درواقع نسخه بازسازی شده فیلمی به همین نام است که در سال ۱۹۸۱ اکران شده بود. فیلم برخورد تایتان‌ها برخلاف فروش خوب و جلب نظر مثبت طرفداران، نتوانست مورد تحسین منتقدان قرار بگیرد. بسیاری از منتقدان داستان این فیلم را ضعیف و فاقد هرنوع پیچیدگی توصیف کردند.

سم ورثینگتون، جما آرترتون، الکسا داوالس، مدس میکلسن، رالف فاینس و لیام نیسون ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی بودند که در این فیلم به‌ ایفای نقش پرداختند. فیلم برخورد تایتان‌ها که با بودجه عظیم ۱۲۵ میلیون دلاری تولید شده بود، توانست بیش از ۴۹۳ میلیون دلار در باکس‌آفیس فروش داشته باشد. بعد از موفقیت بزرگ این فیلم، کمپانی برادران وارنر دنباله‌ای از آن با نام خشم تایتان‌ها تولید نمود که در سال ۲۰۱۲ اکران شد.

خلاصه داستان فیلم برخورد تایتان‌ها بدین شرح است: تایتان‌ها نژادی از خدایان هستند که بر انسان‌ها حکومت می‌کنند. آن‌ها دارای سه فرزند به نام‌های زئوس، پوزئیدون و هادس هستند که می‌خواهند خودشان قدرت را بدست بگیرند. زئوس از هادس می‌خواهد که موجودی قدرتمند بسازد تا با آن تایتان‌ها را نابود کنند. بعد از سقوط تایتان‌ها، زئوس فرمانروای آسمان و پوزئیدون فرمانروای دریا می‌شود؛ ولی زئوس، هادس را فریب می‌دهد و او را به دنیای مردگان می‌فرستد تا در آنجا عذاب بکشد. هزاران سال می‌گذرد تا اینکه انسان‌ها از خدایان ناراضی می‌شوند و جنگ میان انسان‌ها و خدایان شروع می‌شود. پادشاه آکریسیوس، المپیوس معبد خدایان را محاصره می‌کند.

 

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

بهترین فیلم های سینمایی کره ای

بهترین فیلم های سینمایی کره ای

لیست ها همیشه جالب و چالش برانگیز هستند. در مورد بهترین ، استاندارد در وسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *