بهترین فیلم سینمایی تاریخی جهان [۱۰+ فیلم پربیننده]

بهترین فیلم های تاریخی – یکی از لذت بخش ترین ژانرهای سینما ژانر تاریخی است ، بنابراین ما قصد داریم فهرستی از “بهترین فیلم های تاریخی” را برای علاقه مندان به این ژانر سینما تهیه کنیم تا مجبور نباشند وقت بگذارند. پیدا کردن گزینه مناسب ..

قبل از شروع لیست ، اجازه دهید توضیح مختصری از لیست ارائه دهم.

فیلم های این فهرست درباره آثار تاریخی و قرون وسطایی هستند و بیشتر آنها درباره امپراتوری های باستانی و قهرمانان اسطوره ای هستند. بنابراین ، اگر به دنبال ژانرهای دیگر ژانر تاریخی هستید ، می توانید آن را به ما پیشنهاد دهید تا بتوانیم آن را در زمان به روز رسانی مقاله به موقع قرار دهیم.

مثل همیشه ، ما در میزبان مووی قصد داریم لیست را با همکاری و مشارکت شما کاربران عزیز تکمیل کنیم.
بنابراین ، اگر احساس می کنید کمبود یک فیلم در لیست وجود دارد ، آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

بهترین فیلم های تاریخی

 

 

King arthur 2004

 

King Arthur – شاه آرتور

امتیاز در iMDB: شیش و سه ( ۶٫۳/۱۰ )
سال انتشار: ۲۰۰۴

شاه آرتور یکی از بهترین فیلمهای تاریخی است که در سال ۲۰۰۴ توسط آنتونی فوکو کارگردان خوش طعم آمریکایی ساخته شده است. از بازیگران آن می توان به کلایو اوون و کایرا نایتلی اشاره کرد.

داستان این فیلم درباره زندگی آرتور کینگ ، قهرمان و پادشاه افسانه ای بریتانیای کبیر است. تا کنون داستان ها ، بازی های ویدیویی و فیلم های زیادی در مورد زندگی این قهرمان افسانه ای ساخته شده است و این فیلم یکی از بهترین اقتباس های این پادشاه جوان است.

داستان فیلم زمانی آغاز می شود که نبردی شدید بین سربازان انگلیسی و رومی درگرفته و رومی ها موفق می شوند انگلیسی ها را شکست دهند. در طول این نبرد ، کل ارتش انگلیس کشته شد و تنها چند شوالیه زنده ماندند و رومی ها تصمیم گرفتند آنها را احیا کنند زیرا آنها را در جنگ تحسین می کردند. اما به شرطی که فرزندان و نوه های آنها به مدت ۱۵ سال در اختیار ارتش روم باشند.

داستان فیلم پس از این رویداد آغاز می شود. هنگامی که نسل جدیدی از شوالیه های بریتانیایی بازمانده به مدت ۱۵ سال تحت آموزش فرمانده و اشراف جوان رومی-انگلیسی (آرتور) برای دفاع از منافع روم به شمال انگلیس فرستاده شدند. سالها بعد ، در طول این ۱۵ سال ، نبردهای زیادی انجام شد و تنها ۶ نفر از مردان آرتور برای او باقی ماندند و وفادارترین و شجاع ترین سربازان انگلیسی معرفی شدند. درست زمانی که خدمات ۱۵ ساله آنها به پایان می رسد ، آنها مجبور می شوند مأموریت جدیدی را آغاز کنند که …

تا کنون ، قسمت اول داستان شما بیان شده است و شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا این فیلم ارزش دیدن دارد یا خیر. بگذارید یک پاسخ کوتاه به شما بدهم. تماشای این فیلم برای طرفداران ژانر تاریخی لذت بخش است و نباید آن را از دست بدهید. بنابراین جایی برای این فیلم در لیست تماشا بگذارید و مطمئن شوید که از این پیشنهاد پشیمان نخواهید شد.

پس از اکران فیلم ، این فیلم با انتقادات زیادی روبرو شد. کارگردانان اصرار دارند که داستان و شخصیت ها واقعی هستند ، اما در انگلستان ، ولز و ایرلند اینطور نیست. انگلیسی ها معتقدند که آرتور یک رومی است و آرتور یک انگلیسی واقعی است.

فیلم آرتور شاه با بودجه ای بالغ بر ۹۰ میلیون دلار ساخته شد و در نهایت توانست چیزی بیش از ۲۰۳ میلیون دلار بفروشد.

Troy

 

تروآ – Troy

امتیاز در iMDB: هفت و دو ( ۷٫۲/۱۰ )
سال انتشار: ۲۰۰۴

یکی دیگر از بهترین حماسه های هالیوود تروی است که در سال ۲۰۰۴ توسط ولفگانگ پترسن ساخته شد و برد پیت در آن بازی کرد. داستان ایلیاد یک اثر تاریخی و حماسی از هومر شاعر بزرگ یونانی است که در آن او از جنگ ۱۰ ساله یونانی ها و فرانسوی ها می گوید.

بازیگران فیلم شامل برد پیت ، اورلاندو بلوم ، اریک بانا ، شان بین ، رز برن ، زعفران باروز و دایان کروگر هستند.

داستان این فیلم بر اساس یک واقعیت تاریخی است. وقتی آگاممنون ، پادشاه بزرگ و افسانه ای یونان ، توانست کل کشور را متحد کرده و به مرزهای دیگر کشورها حمله کرده و آنها را به قلمرو خود اضافه کند. یکی از کشورهایی که آگاممنون همیشه آرزوی آن را داشت فرانسه بود که روابط خوبی با یونان داشت. در نقطه ای ، پسران پادشاه تروا (پاریس و هکتور – فرزندان فرمانروای فرانسه) برای صلح و روابط قوی به یونان می روند تا با آگاممنون و برادرش منلاوس ملاقات کنند.

در همین حین ، پاریس با همسر منلائوس ، النا رابطه دارد و در بازگشت او را ربوده و به تروا می برد.

وقتی منلائوس از این موضوع مطلع شد ، عصبانی شد و از برادرش خواست تا تروا و فرانسه را فتح کند. آگاممنون که اکنون بهانه خوبی برای این حمله یافته است ، شروع به جمع آوری بزرگترین ارتش ممکن می کند و از آشیل (جنگجوی بزرگ یونانی معروف به آشیل) کمک می خواهد. آشیل در ابتدا از این کمک خودداری می کند ، اما فریب می خورد و در حالی که پس از مرگ به دنبال شکوه و جاودانگی است به جنگ می رود. جنگی که عواقب دردناکی داشت و سربازان زیادی کشته شدند.

این جنگ یکی از بزرگترین جنگ های قرون وسطی است و در این نبرد تاکتیک های اسب تروا (اسب چوبی) صورت گرفت. تاکتیکی که در آن سربازان یونانی در یک اسب چوبی بزرگ پنهان شده و دروازه های تروا را تسخیر کردند.

تروی یک فیلم طولانی است که ۱۹۳ دقیقه مخاطب را درگیر خود می کند. همچنین با بودجه ۱۷۵ میلیون دلاری یکی از گران ترین فیلم های حماسی تاریخ است. این فیلم همچنین کمی بیش از ۴۹۷ میلیون دلار فروش داشت که موفقیت نسبتاً خوبی برای سازندگان آن بود.

تماشای این فیلم یکی از لذت بخش ترین تجربه های سینمایی را برای بیننده ایجاد می کند. یک جنگ تمام عیار ، ارائه شده توسط ستارگان بزرگ هالیوود و به خوبی نشان داده شده است.

امیدوارم از دیدن این اثر لذت برده باشید.

Vikings series

 

وایکینگ‌ها – Vikings (سریال)

امتیاز در iMDB: هشت و شِش ( ۸٫۶/۱۰ )
سال تولید: ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰
تعداد فصل‌ها: ۶

سومین مورد در لیست یک مجموعه تاریخی است. مجموعه ای که توسط یک شبکه موفق آمریکایی پخش شد.

داستان فیلم درباره جنگجویان افسانه ای و باستانی اسکاندیناوی یا وایکینگ ها است. افرادی که بزرگترین تهاجمات را انجام دادند و از مرگ نمی ترسیدند.

داستان فیلم حول محور راگنار لاتبروگ ، یکی از بزرگترین و مشهورترین جنگجویان وایکینگ ها می چرخد. البته در کتابهای درسی تاریخ ، راگنار چندان بزرگ و قدرتمند نیست و می توان گفت که در سریال ، برای خلق یک شخصیت محبوب ، کمی جلو رفتند و راگنار را بزرگتر از آنچه هست نشان دادند.

اما هر چه باشد ، طرفداران این سریال کاملاً عاشق راگنار هستند و من یکی از افرادی هستم که راگنار را بسیار دوست دارم.

راگنار در ابتدا یک کشاورز ساده بود که برای اولین بار پیشنهاد حمله به انگلیس را داد. در آن زمان وایکینگ ها در کشورهای اسکاندیناوی (سوئد ، دانمارک ، بلژیک ، نروژ و …) زندگی می کردند و هیچکس نمی دانست که در آن سوی اقیانوس قاره ای با موقعیت جغرافیایی بسیار خوب وجود دارد. راگنار از یک مسافر انگلیسی شنیده بود و آن را با برادرش رولو (دیگر جنگجوی باستانی وایکینگ) به اشتراک گذاشت. سرانجام راگنار و رولو موفق شدند با قایق با تعدادی از رزمندگان به انگلستان برسند. انگلستان کاملاً بی دفاع بود و مسیحیت داشت.

اولین حمله وایکینگ ها در جزیره سومر انجام شد و غنایم آنها مقدار زیادی طلا و یک برده انسانی به نام آتلستین بود که راگنار او را به اسکاندیناوی برد و برای اثبات وجود قاره انگلیس به سایر وایکینگ ها.

سپس وایکینگ ها حملات سالانه خود را به انگلستان آغاز کردند و به تدریج سایر وایکینگ ها و رهبران بزرگ پا به این قاره گذاشتند و سرنوشت خود و انگلیس را تغییر دادند.

مجموعه وایکینگ ها یکی از بهترین سریال های تاریخی است که عمیقاً رسوم و فرهنگ وایکینگ ها را لمس می کند.

اگر از طرفداران تاریخ و فرهنگ گذشته و البته کمی خشونت هستید ، وایکینگ ها یکی از بهترین گزینه ها برای شما هستند.

The Last Kingdom

 

آخرین پادشاهی – The Last kingdom (سریال)

امتیاز در iMDB: هشت و سه ( ۸٫۳/۱۰ )
سال تولید: ۲۰۱۵ –
تعداد فصل‌های منتشر شده: ۴ (ادامه دارد)

سریال تاریخی دیگری که می تواند فضای جالبی را برای بیننده ایجاد کند ، «آخرین پادشاهی» است. این مجموعه وقایع ساکسون ها و وایکینگ ها را نشان می دهد. این تقریبا شبیه یک سریال وایکینگ است ، اما از نظر مسیحی. در واقع ، طرح این فیلم فراتر از دیدگاه مسیحیان است.

اول از همه ، باید بگویم که وقایع این سریال با وایکینگ ها کاملاً متفاوت است و شخصیت ها و رهبران هر مجموعه با یکدیگر متفاوت هستند و تنها وجه مشترک آنها حملات و دوره ای است که وایکینگ ها انگلستان را اشغال کردند.

داستان سریال در زمانی اتفاق می افتد که اوتر بنبرگ (کنت یا پادشاه روستای ببنبرگ) توسط یکی از روستاییانش خیانت کرده و مورد حمله وایکینگ ها قرار گرفته است. همه ساکنان روستا کشته شدند و تنها دو کودک زنده ماندند و تحت اسارت رهبر حمله راگنار راگنارسون قرار گرفتند. اما شانس با دو فرزند است و راگنار آنها را بخشی از خانواده خود می کند و دو فرزند ساکسون توسط وایکینگ ها بزرگ شدند.

چند سال بعد ، این کودک به نام اوتر در حین وقایع وارد دربار پادشاهی انگلستان (نورسامبریا) شد و در بین انگلیسی ها به یک جنگجوی بزرگ و مشهور تبدیل شد.

داستان سریال بر اساس این موضوع است و Outer ، ترکیبی از ساکسون-وایکینگ ها ، باید مردم نورسامبریا را در برابر حملات وایکینگ ها محافظت کند.

این سریال توسط بی بی سی دو تهیه می شود. همان شبکه ای که ۴ فصل اول سریال Picky Blinders را تولید کرد و قبل از شروع سریال ، می توانید مطمئن باشید که این سریال دارای ویژگی های لازم برای سرگرمی است.

امیدوارم از دیدن این سریال لذت برده باشید و اگر آن را تماشا کرده اید ، نظر خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

Outlaw King 2018

 

پادشاه/یاغی- Outlaw/King

امتیاز در iMDB: شِش و نُه ( ۶٫۹/۱۰ )
سال انتشار: ۲۰۱۸

یکی دیگر از بهترین فیلم های تاریخی “پادشاه شورشیان” است که در سال ۲۰۱۸ توسط دیوید مکنزی خلق شده است. کریس پین ، آرون تایلر جانسون ، فلورانس بیو و تونی کارن از بازیگران آن هستند.

تاریخچه فیلم در مورد آغاز سال ۱۳۰۰ میلادی است. وقتی پادشاه اسکاتلند بدون وارث درگذشت. لردهای اسکاتلندی از پادشاه انگلستان به عنوان قاضی برای انتخاب پادشاه و جانشین وی کمک گرفتند. اما ادوارد پادشاهی اسکاتلند را با زور و فریب فتح کرد و گره دولتی مستبد شد.

اسکاتلندی ها برای بازپس گیری سرزمین خود شورشی را به رهبری سر ویلیام والاس آماده کردند که منجر به جنگی شدید شد. اسکاتلندی ها در این نبرد شکست خوردند و والاس در شهر فالکرک پنهان شد. لردهای اسکاتلندی با ادوارد بیعت می کنند و مستعمره او می شوند.

داستان فیلم کمی بعد از این داستان آغاز می شود. هنگامی که ویلیام والاس توسط نیروهای ادوارد کشته شد ، لرد رابرت بروس تصمیم گرفت دوباره برای بازپس گیری سرزمین خود بجنگد.

روبرت به عنوان پادشاه بر تخت سلطنت می نشیند و این باعث خشم ادوارد می شود. داستان فیلم پس از این رویداد آغاز می شود و یک رویداد تاریخی را به شکلی جذاب و دیدنی به تصویر می کشد.

پادشاه شورشی یکی از بهترین فیلم های حماسی با بودجه ای بالغ بر ۱۲۰ میلیون دلار است و یکی از گران ترین حماسه ها است.

امیدوارم از دیدن این اثر لذت برده باشید.

Robin Hood 2010

 

رابین هود – Robin Hood 2010

امتیاز در iMDB: شِش و شِش ( ۶٫۶٫/۱۰ )
سال انتشار: ۲۰۱۰

از دیگر نقاط دیدنی فیلم می توان به رابین هود اشاره کرد که در سال ۲۰۱۰ اکران شد. این فیلم به کارگردانی ریلدی اسکات ، راسل کرو (در نقش رابین) ، کیت بلانشت ، اسکار ایزاک و دنی هیوستون بازی می کند.

تاریخچه فیلم به اواخر قرن دوازدهم برمی گردد ، زمانی که انگلستان در دوران بسیار سختی با یک حاکم مستبد قرار داشت. این امر به محض این که ریچارد شیرشهر ، پادشاه شجاع و محبوب ، در یکی از جنگ ها کشته شد و دولت به برادر مجلل و بی تجربه اش سپرده شد ، اتفاق افتاد.

در سال ۱۹۹۹ ، پادشاه ریچارد شیرشهر آخرین فتح قلعه چالوئیس (فرانسه) را جستجو کرد تا پس از ۱۰ سال دوری از انگلستان به سرزمین مادری خود بازگردد. فتح قلعه چالوس یکی از سخت ترین نبردهایی است که ریچارد در آن شرکت کرد.

پس از شکستن دروازه قلعه ، یک کشاورز موفق می شود ریچارد را با تیر و کمان بکشد تا نتیجه نبرد تغییر کند. اکنون ارتش انگلیس باید بدون از دست دادن رهبر خود به خانه بازگردد.

داستان فیلم از اینجا شروع می شود. داستان بر اساس تک تیرانداز با تجربه ای از ارتش ریچارد به نام رابین لنگستراد (راسل کرو) است که پس از خبر مرگ پادشاه قصد دارد کمی زودتر و در میانه راه به خانه بازگردد ، با لخته خون روبرو می شود و سپس مجبور می شود تاج را در انگلیس برگردانید برای بازگشت به انگلستان ، خود را روبرت لاکسلی ، فرمانده و مشاور ریچارد معرفی می کند که در همان حمام خون کشته شد.

اما لوکسلی از رابین قبل از مرگ درخواست دارد که پس از بازگشت به انگلیس شمشیر خود را به ناتینگهام برگرداند. جایی که همسر و پدرش زندگی می کنند.

اینگونه فیلم شروع می شود.

رابین هود یکی از قهرمانان افسانه ای مردم بریتانیا است که در جنگل شروود از فقرا دفاع کرد و همیشه در بین مردم و تاریخ های تاریخی انگلستان از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است. این فیلم داستان این قهرمان شجاع و همراهانش را روایت می کند.

رابین هود یکی از بهترین فیلم های حماسی است که می توانید از آن لذت ببرید.

این فیلم با بودجه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون دلار ساخته شد و در نهایت توانست چیزی بیش از ۳۲۱ میلیون دلار بفروشد.

مجموعه فیلم ادیسه - The Odyssey Collection

 

مجموعه فیلم ادیسه – The Odyssey Collection

نمره در iMDB: هفت (۷٫۰)
سال اکران: ۱۹۹۷

اودیسه فیلمی دو قسمتی از سال ۱۹۹۷ به کارگردانی آندری کنچالوفسکی است. این مجموعه فیلم بر اساس کتابی به همین نام از هومر تهیه شده است و توانسته توجه بسیاری از طرفداران را به خود جلب کند.

یک ادیسه با تاریخ فریبنده اش را می توان یکی از بهترین فیلم های تاریخی دانست. آندری کنچالوفسکی علاوه بر کارگردانی ، نویسنده مشترک این پروژه نیز هست. نیکلاس مایر ، فرانسیس فورد کاپولا و دیسون لاول نیز تهیه کنندگان مشترک مجموعه ادیسه هستند.

این فیلم پس از اکران مورد استقبال منتقدان قرار گرفت. آنها از طرح ، عملکرد تیم بازیگری و کارگردانی تمجید کردند. این فیلم همچنین در جذب مخاطب بسیار موفق بود و با استقبال خوبی روبرو شد.

از مهمترین بازیگران سریال “ادیسه” می توان به آرماند آسانته ، گرتا اسکاکی ، ایزابلا روسلینی و ونسا ال ویلیامز ، برنادت پیترز ، آلن استانسن و اریک روبرتز اشاره کرد.

طرح این فیلم به شرح زیر است: “اودیسه پادشاه ایتاکا” در یونان باستان ، پس از تولد پسرش تلماخوس ، برای خدمت در جنگ تروا فراخوانده شد. این باعث ناراحتی همسر اودیسه ، ملکه پنلوپه می شود. اودیسه ، نگران این است که دیگر باز نخواهد گشت ،

به پنلوپه می گوید اگر بعد از بلوغ تلماخوس برنگشت ، دوباره ازدواج کند. این جنگ حدود ده سال به طول انجامید و رویدادهای جالبی در فیلم وجود دارد که باید آنها را تماشا کنید.

Kingdom of Heave n 2005

 

قلمروی بهشت – Kingdom of Heaven

امتیاز در iMDB: هفت و دو ( ۷٫۲/۱۰ )
سال انتشار: ۲۰۰۵

یکی دیگر از بهترین فیلم های حماسی ، پادشاهی بهشت ​​است که در سال ۲۰۰۵ توسط کارگردان مشهور هالیوودی ریدلی اسکات ساخته شد. این کار با درخشش ستارگان سینمای هالیوود مانند لیام نیسون ، اورلاندو بلوم ، اوا گرین و الکساندر سیدیگ همراه بود.

پادشاهی بهشت ​​، مانند دیگر آثار موجود در این فهرست ، یک رویداد تاریخی را به تصویر می کشد ، اما با سایر آثار متفاوت است زیرا داستان را از دو جهت روایت می کند. در واقع این فیلم سعی در از بین بردن دشمنان اروپایی ندارد و طرف مقابل را به عنوان تمدن خیالی نشان می دهد.

تاریخچه فیلم به سال ۱۱۸۴ برمی گردد. زمانی که اروپا در فقر و ویرانی بود و فرمانروایان و ثروتمندان به سوی پادشاهی اورشلیم حرکت می کردند. بیش از صد سال از فتح اورشلیم توسط اروپایی ها می گذرد

و تمدنی با ادیان مختلف در این منطقه شکل گرفته است و همه ادیان در کنار هم با آرامش زندگی کرده اند. اما برخی از تندروهای مسیحی با آن مخالفت کردند. آنها به کاروان مسلمانان و یهودیان حمله کردند و آنها را کشتند. این حملات خشم صلاح الدین را برانگیخت. در آن زمان صلاح الدین حاکم مسلمانان و اعراب بود که دارای ارتش بسیار مجهز و قدرتمند بودند.

پادشاه اورشلیم و صلاح الدین صلح کردند و از جنگ امتناع کردند. این صلح تا زنده ماندن پادشاه اروپا ادامه داشت. اما پس از مرگ این پادشاه جذامی ، یکی از فرماندهان وی که به شدت علیه صلاح الدین بود ، بر تخت نشست و جنگ را آغاز کرد و شکست سنگینی را در برابر اعراب و مسلمانان متحمل شد.

داستان اصلی که با نکاتی در ابتدای فیلم آغاز می شود ، در مورد تخت آبلین است. پدری ، یکی از فرماندهان جنگ های صلیبی ، به فرانسه بازگشت تا پسرش آهنگر را به اورشلیم ببرد تا زندگی متفاوتی را در آنجا آغاز کند.

این پسر یکی از نزدیکترین و وفادارترین رفقای شاه شد و پس از مرگ پادشاه و شکست نیروهای اروپایی در مقابل صلاح الدین ، ​​وظیفه حفاظت و دفاع از بیت المقدس را بر عهده گرفت.

همانطور که در بالا ذکر شد ، این یکی از معدود فیلم هایی است که رویدادها را یک طرفه نشان نمی دهد. در قلمرو بهشت ​​همیشه اینطور بوده که دشمنان کشور فیلمسازی پادشاهان پست و خونخواری داشته اند

و قهرمان داستان پادشاهان کشور فیلمسازی بوده اند. اما این بار پادشاهی بهشت ​​یکی از بهترین آثار تاریخی را ایجاد کرده است که همه جنبه ها را نشان می دهد.

پادشاهی بهشت ​​یک فیلم بلند ۱۸۲ دقیقه ای است. ۱/۳ اول فیلم داستان بستر هابیلین و نحوه رسیدن او به اورشلیم را نشان می دهد و ۲/۳ دیگر فیلم نیز طرح ها و آغاز جنگ و سرنوشت آن را نشان می دهد.

امیدوارم از دیدن این فیلم تاریخی لذت برده باشید.

Braveheart 1995

 

شجاع دل – Braveheart

امتیاز در iMDB: هشت و سه ( ۸٫۳/۱۰ )
سال انتشار: ۱۹۹۵

یکی دیگر از بهترین فیلم های تاریخی ، فیلم معروف “شجاع دل” است. این فیلم توسط مل گیبسون در سال ۱۹۹۵ و با بازی مل گیبسون تولید شد.

شجاع قلب یکی از موفق ترین حماسه های تاریخ است که توسط قرن بیستم پارامونت و فاکس منتشر شده است. این فیلم در سال ۱۹۹۶ نامزد ۱۰ جایزه اسکار شد که در نهایت پنج جایزه را از آن خود کرد.

این جوایز شامل “بهترین فیلم ، بهترین تدوین صدا ، بهترین کارگردانی ، بهترین فیلمبرداری و بهترین طراحی چهره” بود.

داستان فیلم درباره وقایع تاریخی است که در سال ۱۲۹۰ آغاز شد ، زمانی که پادشاه اسکاتلند بدون وارث درگذشت و جنگی برای قدرت و پادشاهی بین قبایل مختلف این سرزمین درگرفت. مردان بزرگ اسکاتلند با شکایت از ادوارد اول پادشاه انگلستان از او می خواهند

که منصفانه ترین مرد را برای انتخاب به عنوان پادشاه اسکاتلند انتخاب کند. اما وقتی از او استقبال شد ، آنها با یک ارتش بزرگ انگلیسی درگیر شدند و بدین ترتیب اسکاتلند توسط ادوارد فتح شد و یکی از مستعمرات انگلیس شد.

داستان از اینجا شروع می شود. وقتی دهقانان اسکاتلند در ایرشایر گرد هم آمدند و تصمیم گرفتند علیه ارتش انگلیس بجنگند ، کشته شدند. پدر و برادر بزرگتر ویلیام والاس نیز در طول جنگ کشته شدند.

سالها بعد ، ویلیام والاس به یکی از بزرگترین شورشیان اسکاتلند تبدیل شد و سعی کرد سرزمین خود را از ادوارد پس بگیرد. او مملو از نفرت و خشم است و معتقد است ادوارد پدر ، برادر و معشوقه خود را کشته است. به همین دلیل او تمام تلاش خود را برای اتحاد قبایل اسکاتلندی انجام داد.

خلاصه داستان این فیلم درباره شجاعت ویلیام والاس در زمان خود است و ترفندهای چریکی وی در برابر انگلستان را نشان می دهد.

شجاع قلب یکی از آن فیلم هایی است که باید قبل از مرگ دیده شود. سادگی به تصویر کشیدن رویدادهای تاریخی ، همراه با فناوری های قدیمی موجود در سال ۱۹۹۵ ، زیبایی زیبایی را به فیلم می بخشد.

امیدوارم از دیدن این اثر لذت برده باشید و خوشحال می شوم نظر شما را در مورد این فیلم بدانم.

Gladiator movie 2000

 

گلادیاتور – Gladiator

امتیاز در iMDB: هشت و نیم (۸٫۵/۱۰)
سال انتشار: ۲۰۰۰

یکی دیگر از فیلم های زیبا و دیدنی تاریخی “گلادیاتور” است که در سال ۲۰۰۰ توسط کارگردان مشهور هالیوودی ریدلی اسکات خلق شد. شهرت ریدلی اسکات ممکن است به خاطر آثاری چون “سقوط شاهین سیاه” ، “مریخی” ، “بیگانه” و “رابین هود” باشد.

فیلم “گلادیاتور” با درخشش بازیگرانش “راسل کرو” و “ویکین فینیکس (با بازی جوکر) توجهات زیادی را به خود جلب کرد. یکی دیگر از نکات مهم این فیلم موسیقی متن فیلم آن است که توسط هنرمند بزرگ هانس زیمر آهنگسازی شده است.

قبل از توضیح تاریخچه فیلم ، باید توجه داشت که وقایع این فیلم کاملاً افسانه ای هستند و واقعیت تاریخی ندارند.

داستان گلادیاتور از جایی شروع می شود که ژنرال ماکسیموس آخرین گروه بربرها را شکست می دهد و ناجی روم می شود. امپراتور اورلیوس که در آستانه مرگ بود ، فرمانروایی کشور و آینده کشور را مستقل از پسرش به ژنرال ماکسیموس سپرد و این باعث شد

که کمودوس (پسر امپراتور) علیه پدرش توطئه کند و او را بکشد. پس از ترور پدرش ، کامودوس به عنوان پادشاه روم شناخته شد و دستور اعدام ماکسیموس و خانواده اش را صادر کرد.

اما ماکسیموس موفق می شود از مرگ فرار کند و سپس فقط به دنبال انتقام خون همسر و فرزندش است.

پس از این عصبانیت و نفرت ، ماکسیموس وارد مرحله جدیدی از زندگی خود می شود و پس از گذراندن زندگی بسیار سخت ، گلادیاتور می شود و …

همانطور که در بالا ذکر شد ، گلادیاتور یکی از فیلم های تاریخی است که طرفداران این سبک باید آن را ببینند. تماشای این اثر خالی از لطف نیست و می تواند لحظات بسیار زیبایی را برای شما رقم بزند.

گلادیاتور پنج جایزه اسکار در مراسم اسکار ۲۰۰۱ دریافت کرد که بسیاری از آنها نشان دهنده کیفیت بالای فیلم است.

لازم به ذکر است که Gladiator با بودجه ۱۰۳ میلیون دلار ساخته شد و در نهایت توانست کمی بیش از ۴۵۷ میلیون دلار بفروشد که این موفقیت تجاری برای تولیدکنندگان محسوب می شود.

آخرین سامورایی - the Last Samurai

 

آخرین سامورایی – the Last Samurai

نمره در iMDB: هفت و هفت (۷٫۷/۱۰)
سال اکران: ۲۰۰۳

آخرین سامورایی فیلمی به کارگردانی ادوارد زویک است که در سال ۲۰۰۳ اکران شد و به عنوان یکی از بهترین فیلم های تاریخی سینما شناخته شد. پس از اکران ، فیلم توانست نظرات مثبت بسیاری از منتقدان را به خود جلب کند.

برخی معتقدند که آخرین سامورایی در واقع یک کپی از رقص کوین کاستنر با گرگ است و تنها پایان متفاوتی دارد. نبردهای جذاب و سریع یکی از دلایل اصلی موفقیت این فیلم است که بیننده را به خود جذب می کند.

آخرین سامورایی فیلمی درباره قیام ساتسوما و حوادث سال ۱۸۷۷ در ژاپن است. مهمترین بازیگران این فیلم تام کروز ، کن واتانابه ، هیرویکی سانادا ، تونی گلدوین و تیموتی اسپال هستند.

تام کروز برای شرکت در فیلم چندین ماه تمرین خرس انجام داد. این فیلم با بودجه هنگفت ۱۴۰ میلیون دلار تولید شد و توانست چیزی حدود ۴۵۶ میلیون دلار در گیشه بفروشد.

در خلاصه داستان آخرین سامورایی آمده است: یک افسر آمریکایی که در زندگی و اقدامات خود برای رهایی از این خستگی بسیار گریزان است ، ماموریت مقابله با سامورایی ها را برای آموزش ارتش ژاپن می پذیرد.

در همین حال ، در نبردی بین ارتش ژاپن و سامورایی ها ، کاپیتان اتان الگرن توسط جنگجویان محلی ژاپنی اسیر می شود و در این بین با فرهنگ و طرز فکر آنها آشنا می شود.

بن هور - Ben-Hur

 

بن هور – Ben-Hur

نمره در iMDB: هشت و یک ( ۸٫۱ )
سال اکران: ۱۹۵۹

بن هور نه تنها یکی از بهترین فیلم های تاریخی ، بلکه یکی از ماندگارترین آثار تاریخ سینما است که به موفقیت های بزرگی دست یافته است. بن هور توسط ویلیام وایلر کارگردانی می شود. این کارگردان فیلم خود را بر اساس رمانی به همین نام از لو والاس بنا کرد.

روند تولید فیلم “بن هور” حدود دو سال به طول انجامید. برای خلق این اثر ، سازندگان فضاهای عظیمی را طراحی کردند که در آن زمان بی سابقه بود.

بن هور در ۱۲ رشته نامزد دریافت جایزه اسکار شد که در نهایت این جایزه را در ۱۱ رشته به دست آورد. این فیلم تا سال ۱۹۹۷ رکورد اسکار را داشت. فیلم ۱۵ میلیون دلاری بن هور در گیشه حدود ۹۰ میلیون دلار فروش داشت.

مهمترین بازیگران فیلم عبارتند از چارلتون هستون ، جک هاوکینز ، هایا هراریت ، استفان بوید ، هیو گریفیت ، کتی اودانل و خوزه گرچی.

این فیلم داستان یک شاهزاده یهودی به نام یهودا بنهور را روایت می کند ، که ناجوانمردانه قیصر را برای کشتن سزار می فرستد ، توسط دوست رومی اش اسیر شده و به بردگی و تسلیم فرستاده می شود ،

در حالی که سایر اعضای خانواده او به زندان فرستاده می شوند. پس از گذراندن ماجراهای فراوان ، او به وطن خود باز می گردد تا انتقام و خواهر و مادرش را آزاد کند.

اسپارتاکوس – Spartacus

 

اسپارتاکوس – Spartacus

نمره در iMDB: هفت و نه ( ۷٫۹ )
سال اکران: ۱۹۶۰

اسپارتاکوس یک فیلم حماسی به کارگردانی استنلی کوبریک است که بدون شک شایسته قرار گرفتن در لیست بهترین فیلم های تاریخی است. این فیلم از نظر برخی طرفداران و منتقدان بهترین و ماندگارترین حماسه تاریخ سینما است که هرگز تکرار نخواهد شد. کرک داگلاس علاوه بر بازی در فیلم ، تهیه کننده مشترک نیز می باشد.

این اثر در آن زمان به دلیل داشتن صحنه های زیبای نظامی و سابقه جذاب بسیار مورد توجه قرار گرفت. از زمان انتشارش در سال ۱۹۶۰ ، اسپارتاک در پنج رشته نامزد دریافت جایزه اسکار شد و برنده بهترین بازیگر نقش مکمل مرد ،

بهترین کارگردانی هنری ، بهترین فیلمبرداری و بهترین لباس در چهار دسته شد. اسپارتاک با بودجه ۱۲ میلیون دلار (که در آن زمان بودجه هنگفتی بود) تولید شد و توانست حدود ۶۰ میلیون دلار در گیشه بفروشد.

در این فیلم کرک داگلاس ، لارنس اولیویر ، پیتر آستینوف ، جان گوین ، جین سیمونز ، چارلز لوتون ، تونی کرتیس ، هارولد گودوین ، هربرت لام ، ترنس دی مارنی و جیمز گریفیت بازی می کنند.

طرح اسپارتاکوس به شرح زیر است: اسپارتاکوس که از ۱۳ سالگی در معادن لیبی برای امپراتوری روم به بردگی گرفته شده بود ، پس از آموزش توسط استاد خریداری شد تا گلادیاتور شود.

در این مدرسه ، اسپارتاکوس به خدمتکاری به نام برودی وابسته شد. او و سایر بردگان به زودی گلادیاتور شدند و به همراه دیگر بردگان ، توانستند از شورش مدرسه فرار کنند. به تدریج ، تعداد آنها افزایش یافت و آنها قصد داشتند در زمان اسپارتاکوس با امپراتوری روم روبرو شوند.

منبع:

تایم سیتی

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

بهترین فیلم های جادوگری

بهترین فیلم های جادوگری [این فیلم ها دیدن داره!]

جادوگری یکی از فیلم هایی است که طرفداران خاص خود را دارد. تماشای فیلم ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *