کره فاسد را ازکجا بشناسیم؟

کره یکی از محصولات لبنی است که به راحتی می توان آن را فاسد یا غیر خراب تشخیص داد. یکی از نشانه های روغن فاسد تغییر رنگ است.

 

رنگ روغن سالم باید به طور طبیعی زرد روشن تا نارنجی باشد ، اما روغن خراب سبز ، قرمز یا حتی آبی می شود. این رنگ ها به رنگ فساد میکروبی هستند و به ما نشان می دهند که میکروب ها از چربی روغنی استفاده کرده و آن را خراب کرده اند.

 

راه دیگر برای تشخیص فساد کره توجه به تغییرات طعم آن است. روغن پوسیده به دلیل اکسیداسیون چربی ها به دلیل نگهداری یا بسته بندی نامناسب ، طعم تندی دارد. اگر روغن در دمای زیر ۱۸ یا ۲۰ درجه سانتیگراد در فریزر ذخیره شود ، می توان گفت که فساد میکروبی در آن اتفاق نمی افتد.
خرید خدمات ارزان در اینستاگرام
شیک ترین ظرف صابونی در پارس تینا

بعضی اوقات کمی روغن استفاده می کنیم و بقیه را داخل یخچال می گذاریم و می بینیم که قسمت هایی از کره بریده ، تیره و خشک است اما بقیه سالم است. این به هیچ وجه نشانه روغن پوسیده نیست اما ۸۰٪ روغن چربی و ۱۵ تا ۱۶٪ آب است و این خشکی و تیرگی سطح آن به دلیل از دست دادن آب است نه چربی!

 

بنابراین ، روغنی که کمی خشک یا رنگ آن تیره باشد از نظر بهداشتی خراب نمی شود. نکته دیگر در مورد تاریخ انقضا روغن است. روغن اگر در دما و بسته بندی مناسب نگهداری شود ، به مدت ۶ ماه تا یک سال ارزش غذایی خود را از دست نمی دهد و می تواند سالم و بدون تغییر بماند. فقط به خاطر داشته باشید که اگر روغن اکسید شود ، ترکیبات اکسید شده آن می توانند مضر و سرطان زا باشند. روغن اکسید شده بلافاصله طعم را تغییر می دهد و مصرف کننده می تواند فساد آن را از بوی تند آن تشخیص دهد.

منبع:

https://www.beytoote.com/housekeeping/skill/corrupt-region.html

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

خوردن کندر در بارداری از چند ماهگی باید خوردن کندر را شروع کرد؟

از چند ماهگی باید خوردن کندر را شروع کرد؟

مصرف بخور در دوران بارداری شاید خوانده باشید یا شنیده باشید که برخی از زنان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *