کارهایی که برای فضانورد شدن لازم است

چگونه می توان فضانورد شد؟ این سوالی است که از ابتدای عصر فضا در دهه ۱۹۶۰ مطرح شده است.

 

چگونه می توان فضانورد شد؟

این سوالی است که از ابتدای عصر فضا در دهه ۱۹۶۰ مطرح شده است. در آن زمان خلبانان به عنوان افراد حرفه ای آموزش دیده در نظر گرفته می شدند ، بنابراین خلبانان ارتش اولین کسانی بودند که در فضا صف آرایی کردند. اما اخیراً افراد از طیف وسیعی از مشاغل – پزشکان ، دانشمندان و حتی معلمان – برای زندگی و کار در مدار زمین آموزش می بینند.

 

با این حال ، کسانی که برای رفتن به فضا انتخاب می شوند باید از استانداردهای بالایی در وضعیت جسمی برخوردار باشند و آموزش ها و تمرینات مناسب را دیده باشند. فضانوردان ایالات متحده ، چین ، روسیه ، ژاپن یا هر کشور دیگری که علاقه به فضا دارند باید کاملاً برای ماموریت هایی که باید با خیال راحت و حرفه ای انجام شوند ، آماده باشند.

 

نیازهای جسمی و روانی فضانوردان

ورزش قسمت بزرگی از زندگی یک فضانورد است ، هم در آموزش روی زمین و هم در فضا. فضانوردان باید از سلامت و اوج وضعیت جسمی برخوردار باشند.

 

فضانوردان باید از نظر جسمی بسیار عالی باشند و برنامه فضایی هر کشور نیازهای بهداشتی مسافران فضایی را در نظر می گیرد. یک کاندیدای خوب برای سفر به فضا باید توانایی تحمل مشکلات خارج شدن از زمین و کار در شرایط بی وزنی را داشته باشد.

 

تمام فضانوردان ، از جمله خلبانان ، فرماندهان ، متخصصان ماموریت ، دانشمندان یا مدیران حمل و نقل ، باید حداقل ۱۴۷ سانتی متر قد ، بینایی خوب و فشار خون طبیعی داشته باشند. اما محدودیت سنی زیاد نیست. بیشتر افرادی که برای تبدیل شدن به فضانوردان آموزش دیده اند بین ۲۵ تا ۴۶ سال سن دارند ، اگرچه افراد مسن نیز بعداً در حرفه خود در فضا سفر می کنند.

 

همانطور که در ابتدای سفر فضایی گفتیم ، فقط خلبانان آموزش دیده اجازه رفتن به فضا را داشتند. اخیراً ، مأموریتهای فضایی بر ویژگیهای مختلفی از جمله توانایی کار با افراد دیگر در یک محیط بسته تأکید دارند. افرادی که به فضا می روند معمولاً افراد خطرپذیر و با اعتماد به نفسی هستند که در کنترل استرس و چند وظیفه مهارت دارند.

 

در زمین ، فضانوردان معمولاً موظف به انجام کارهای مختلف روابط عمومی مانند سخنرانی در جمع ، کار با متخصصان دیگر و حتی گاهی شهادت در حضور مقامات دولتی هستند. بنابراین ، فضانوردانی که می توانند با افراد مختلف بسیار خوب ارتباط برقرار کنند ، اعضای با ارزش گروه هستند.

 

آموزش فضانورد

داوطلبان آموزش فضانوردان در زمینه بی وزنی KC-135 آموزش می بینند.

 

فضانوردان از همه کشورها ملزم به داشتن تحصیلات عالیه و همچنین تجربه حرفه ای در زمینه کاری خود به عنوان پیش شرط عضویت در یک سازمان فضایی هستند. انتظار می رود خلبانان و فرماندهان هم در پروازهای تجاری و هم در پروازهای نظامی تجربیات زیادی در پرواز داشته باشند.

 

فضانوردان اغلب به عنوان یک دانشمند تجربه دارند و بسیاری از آنها دارای درجه بالایی به عنوان دانشجوی دکترا هستند. بقیه افراد آموزش دیده نظامی هستند یا در صنایع فضایی تخصص دارند. فضانوردان ، صرف نظر از سوابق خود ، هنگام پذیرش در برنامه فضایی یک کشور ، به دقت برای زندگی و کار در فضا آموزش دیده اند.

 

بیشتر فضانوردان پرواز با هواپیما را یاد می گیرند (اگر قبلاً این کار را نکرده باشند) و همچنین زمان زیادی را برای تمرین با یک مدل می گذرانند. مخصوصاً اگر آنها در ایستگاه فضایی بین المللی کار کنند. فضانوردان برای پرواز موشک و کپسول مانند کپسول سایوز که از مدل ساخته شده و اگر آمریکایی باشد ، یاد می گیرند که روسی صحبت کنند.

کارهایی که برای فضانورد شدن لازم است

همه نامزدهای فضانوردی اصول اولیه کمک های اولیه و مراقبت های پزشکی فوری را یاد می گیرند و استفاده از ابزارهای ویژه را برای کار ایمن در داخل و خارج از فضاپیما یاد می گیرند.

 

فضانوردان همچنین زمان زیادی را در کلاس می گذرانند و به مطالعه سیستم هایی که با آنها کار می کنند و علوم پشت آزمایش های فضایی می شوند.

 

هنگامی که یک فضانورد برای یک مأموریت خاص انتخاب می شود ، او کار فشرده ای را برای یادگیری پیچیدگی های کار و چگونگی انجام آن انجام می دهد (یا عیب یابی). در فضا از طریق کار دقیق فضانوردان ، سیستم های آموزشی و تکرار و تمرین امکان پذیر است.

آمادگی جسمانی برای سفرهای فضایی

فضانوردان آمریکایی با استفاده از مدل هایی در مخازن شناور ، در حال انجام مأموریت به ایستگاه فضایی بین المللی در مرکز فضایی جانسون در هوستون هستند.

 

محیط کیهانی محیطی بیرحمانه و مهمان نواز است. ما با جاذبه ۱G روی زمین سازگار شده ایم. بدن ما برای کار در نیروی جاذبه ۱G تکامل یافته است. اما فضا یک رژیم کوچک می باشد ، بنابراین تمام کارهایی که بدن روی زمین به خوبی انجام می دهد باید در فضا و در محیطی با وزن نزدیک انجام شود.

 

در این شرایط ، در ابتدا کار فیزیکی برای فضانوردان دشوار است ، اما آنها به آن عادت می کنند و حرکت صحیح را یاد می گیرند. آموزش هایی که می بینند در این زمینه به آنها کمک می کند. آنها نه تنها در Vomit Comet ، هواپیمایی که برای افزایش بی وزنی استفاده می شود ، آموزش دیده اند ، بلکه شرایط مخزن شناور خنثی را نیز دارند که به آنها امکان شبیه سازی عملیات فضایی را می دهد.

 

علاوه بر این ، فضانوردان مهارت های زنده ماندن را هنگام فرود می آموزند. زیرا ممکن است با فرود نرم که مردم به آن عادت دارند پرواز نکنند.

 

با ظهور واقعیت مجازی ، ناسا و دیگر سازمان های فضایی از سیستم های مجازی برای ارائه آموزش های جامع استفاده می کنند. به عنوان مثال ، فضانوردان می توانند در مورد طراحی ایستگاه فضایی بین المللی و تجهیزات آن با استفاده از هدست های واقعیت مجازی اطلاعات کسب کنند و همچنین می توانند فعالیت های فضایی و فضایی را شبیه سازی کنند.

 

برخی از شبیه سازی ها در سیستم های CAVE (Cave Virtual Virtual Environment) انجام می شوند که راهنمایی های تصویری را بر روی دیواره های ویدئویی ارائه می دهند. نکته مهم برای فضانوردان این است که قبل از ترک زمین ، از نظر بصری و زیبایی از محیط جدید خود مطلع شوند.

 

آموزش های آینده برای سفرهای فضایی

در حالی که بیشتر فضانوردان در آژانس های فضایی آموزش می بینند ، شرکت ها و م institutionsسسات ویژه ای وجود دارند که با خلبانان نظامی و غیرنظامی و مسافران فضایی همکاری می کنند تا آنها را برای سفرهای فضایی آماده کنند.

 

ظهور جهانگردی فضایی فرصت هایی را برای افراد عادی فراهم می کند که می خواهند در فضا سفر كنند ، اما لزوماً برنامه ای برای آینده ندارند. علاوه بر این ، آینده اکتشافات فضایی شاهد عملیات تجاری فضایی خواهیم بود که به آموزش کارگران نیاز دارد.

 

صرف نظر از اینکه چه کسی و به چه دلیلی به فضا می رود ، سفر به فضا یک فعالیت چالش برانگیز و بسیار خطرناک برای فضانوردان و گردشگران فضایی خواهد بود. همیشه به آموزش نیاز است ، به خصوص اگر کاوش و زندگی طولانی مدت در فضا در حال گسترش باشد.

منبع:
https://www.beytoote.com/scientific/midanid/what1-needed-astronauts.html

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

علت بی اشتهایی کودک

علت بی اشتهایی کودک

رفتار والدین ، ​​به ویژه مادران در مراحل اولیه رشد عادات غذایی کودک ، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *