چگونه نه بگوییم که دیگران ناراحت نشوند ؟

چگونه می توان نه گفت؟ راه درست برای انکار دیگران در نهایت حسن نیت و احترام است

بعضی اوقات برای بسیاری از ما پیش آمده است که درب منفی “نه” نگوییم و مشکلاتی ایجاد نکنیم و اگر نتوانیم به افراد سودجو “نه” بگوییم ، این بدترین عواقب را برای ما به همراه خواهد داشت. به این قسمت از نمناک بپیوندید تا بگویید چگونه نه بگویید تا دیگران را ناراحت نکنید.

چگونه می توان نه گفت و قدرت آن را داریم که نگوییم؟

این کلمه در زبان امروز یکی از کلمات مخرب ، قدرتمند و ضروری نیست که استفاده از آن برای بسیاری دشوار است ، زیرا این افراد فکر می کنند اگر این کلمه را بگویند ارتباط با این شخص قطع می شود.

ما می توانیم بدون ایجاد مشاجره و جدایی از بهترین روش ها برای امتناع استفاده کنیم. بسیاری از ما به دلیل اینکه علی رغم عدم تمایل و عدم رضایت ، در نهایت احترام نمی توانیم از این کلمه استفاده کنیم.

گاهی اوقات ما در ذهن خود پاسخ پرخاشگرانه ای در برابر خواسته های دیگران ایجاد می کنیم و آن را ناراحت می کنیم یا حتی از خواسته های دیگران اجتناب می کنیم و به امید پایان یافتن پرونده پاسخ درستی نمی دهیم.

توانایی نه گفتن

چه موقع نه گفتن؟

در بعضی موارد ، دوست ، خویشاوند و … او از ما کمک می خواهد ، که به دلیل مشغله زیاد نمی توانیم این کار را انجام دهیم و دوست نداریم آن را انجام دهیم. در این موارد لازم نیست به آنها پاسخ دهید. چرا؟ این زمان نیز ارزشمند است و کار شما در اولویت است.

اگر این کار را برای کاندیدا انجام دهید ، احتمالاً کار خوبی ندارید ، بنابراین بهتر است کار خود را برای او توضیح دهید و به او بگویید که اظهارات شما به دلیل احترام به او نیست ، زیرا اگر شغل او را قبول کنید ، انجام نمی دهید درست است به دلیل محدودیت زمان

اما آیا باید همیشه نه گفت؟ اگر به این کار علاقه مند هستید یا وقت کافی برای انجام آن دارید ، پاسخ مثبت دهید ، در غیر این صورت “نه” بگویید و گرفتار آن نشوید.

توانایی نه گفتن

چگونه می توان نه گفت و بله شنید؟

راه درست نه گفتن مثبت و سازنده است و به سمت بهبود رابطه پیش می رود. توانایی نه گفتن نیاز به تمرین دارد و سه مرحله دارد.

اولین قدم تمرین نه گفتن است
با گفتن بله شروع کنید. به خود بگویید “نه” بگونه ای که کاندیدا فکر کند چرا “نه” نگفتی و در این حالت احساس نمی کند “نه” شما واکنشی به او است.

اگر به کسی بدهی دارید که او از دادن آن امتناع می کند و از شما می خواهد برای حفظ دوستی خود دوباره قرض بگیرید ، باید “نه” بگویید تا او فکر کند و نشان دهد که هنوز مصمم به ادامه دوستی خود هستید؟ دلیل نه گفتن باعث افزایش اعتماد به نفس و توانایی نه گفتن می شود.

مرحله دوم تمرین نه گفتن است.
این مرحله گفتن “نه” به روشی مثبت است. به عنوان مثال ، در مقابل دوست شما که از شما پول قرض کرده و آن را پس نداده است و دوباره از شما پول می خواهد ، می توانید بگویید: ببخشید ، من دوست ندارم به دلیل پول ارتباطم را با دوستانم قطع کنم ، بنابراین تصمیم گرفتم وام بدهم به آنها پول بدهید زیرا من بیش از این به دوستانمان احترام می گذارم.

شما از كلمه “نه” به این ترتیب برای خود استفاده نكرده اید ، و همچنین در برابر دوست خود استفاده نكرده اید. این جواب به این معنی است که شما به دوست خود احترام می گذارید و نمی خواهید او را قطع کنید و به راحتی به او پول قرض نمی دهید.

خانواده موفقیت چگونه نه بگوییم که دیگران ناراحت نشوند ؟

ترفند این نیست که بگویید

مرحله سوم تمرین نه گفتن است.
مرحله سوم این است که بعد از گفتن کلمه ای ، گفتن “نه” را تمرین کنید. به عنوان مثال ، گفتن ، “متأسفم ، من دوست ندارم با دوستانم ارتباطم را برای دریافت پول قطع كنم ، بنابراین تصمیم گرفتم به آنها وام ندهم زیرا من بیش از این به دوستانمان احترام می گذارم.” در پایان پیشنهاد دوستانه اضافه کنید و بگویید “باش امروز میهمان من برای ناهار. !!

این پیشنهاد سخاوتمندانه باعث می شود که دوست شما احساس کند شما به او احترام می گذارید و می خواهید با او رابطه برقرار کنید یا با او سخاوت دارید. او احساس خوبی دارد و خواهید فهمید که دوستی بسیار ارزشمند است.

بنابراین اگر کسی از شما کاری خواست که شما آماده انجام آن نبودید ، ابتدا به آنچه می خواهید پشتیبانی کنید فکر کنید ، سپس با احترام نه بگویید و در آخر پیشنهاد دهید.

چگونه نه بگویید

چند راه برای نه گفتن راحت و زیر بار گرفتن هیچ چیز
پاسخ مثبت
این روش بهترین روش برای کسانی است که توانایی «نه» گفتن ندارند. به عنوان مثال ، اگر کسی از شما بخواهد جواب مثبت دهید و بگوید بله ، من می توانم ، اما اکنون سرم خیلی شلوغ است و اگر کار شما را انجام دهم ، مطمئناً خوب نخواهد بود. آیا می توانید این کار را دو ماه دیگر به تعویق بیندازید؟ بدین ترتیب؟ شما برای ناامید کردن کاندیدا “نه” نگفتید و چیزی را برخلاف میل خود قبول نکردید.

تعهدات خود را بدانید.
برای دانستن زمان نه گفتن ، باید تمام وظایف خود را لیست کنید و هر بار که به این لیست نگاه می کنید ، می بینید که کارهای مهمتری نسبت به انجام کارهای دیگران دارید.

نه گفتن آسان است

وقت خود را ارزیابی کنید.
یکی از دلایلی که نمی توانید نه بگویید این است که فکر نمی کنید وقتتان ارزش این را دارد. بنابراین بیاموزید که برای خود و وقت خود ارزش قائل شوید و به دیگران نشان دهید که وقت شما ارزشمند است تا بتوانید به راحتی نه بگویید زیرا می توانید کارهای مفیدی را برای مدت زمان محدود انجام دهید.

مودب اما محکم باشید.
اگر کسی از شما سال کرد ، با ادب و تأکید نه بگویید. زیرا تردید باعث می شود که طرف مقابل اصرار کند که شما پاسخ مثبت دهید. بنابراین شما باید مصمم باشید و نظر خود را تغییر ندهید.

از آداب و معاشرت بگذریم

قبل از اقدام ، بگویید وقت شما تمام شده است.
اگر فکر می کنید شخصی درخواستی دارد که وقت آن را ندارید ، قبل از اینکه بخواهید به او بگویید که مشغول هستید تا نپرسد.

به دلیل کمبود وقت نمی توانم این کار را انجام دهم.
به شخص دیگر بگویید که می خواهید درخواست را تکمیل کنید ، اما وقت کافی ندارید.

معذرت خواهی نکن
وقتی نه می گویید هرگز در جملات خود عذرخواهی نکنید ، زیرا عذرخواهی نشان می دهد که کار اشتباهی انجام داده اید و حق ندارید نه بگویید.

منبع:
https://namnak.com/چطور-نه-بگوییم.p14302

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

خوردن کندر در بارداری از چند ماهگی باید خوردن کندر را شروع کرد؟

از چند ماهگی باید خوردن کندر را شروع کرد؟

مصرف بخور در دوران بارداری شاید خوانده باشید یا شنیده باشید که برخی از زنان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *