چگونه میوه ها را به خوبی نگهداری کنیم ؟

میوه ها منبع خوبی برای تغذیه هستند که باید به بهترین شکل ذخیره شوند. میوه را با دقت رعایت کنید و به نکات مهم زیر توجه کنید:

 

به گفته تالاب ، بسیاری از خانواده ها در تعطیلات عید فقط یک بار به مغازه های میوه و تره بار یا بازار می روند و مقادیر زیادی میوه و سبزیجات می خرند تا نگرانی خود را برطرف کنند.

 

اما بدون اینکه بدانید این می تواند منجر به پرتاب میوه در یخچال و خراب شدن و خراب شدن زودهنگام شود. آپارتمان های امروزی بالکن مناسب یا مکان خنکی برای نگهداری میوه ندارند. بنابراین چه کار کنم؟

بهترین راه ها برای حفظ میوه
– بهتر است میوه را تازه و در اندازه بپزید. در ایام عید ، همه مغازه های میوه فروشی باز هستند و می توانید میوه بخرید.

 

پرتقال ، نارنگی و سیب را می توان در یخچال و در شرایط مناسب تا ۲ هفته نگهداری کرد. اما کیوی ، موز ، خیار ، انگور و میوه های دیگر که دارای بافتی نرم و پوستی نازک هستند ، بیشتر خرد می شوند.

 

برای طولانی تر نگه داشتن مرکبات ، میوه هایی را انتخاب کنید که از اندازه آنها سنگین تر باشد. این مرکبات آبدارتر هستند و بعداً طراوت خود را از دست می دهند. میوه های نرم مانند کیوی و موز نیز باید کمی سفت و نارس باشند تا سرعت رنگ آمیزی و کپک زدن را کاهش دهند.

 

از نگهداری میوه های پوسیده ، آسیب دیده ، فاسد ، منجمد و ترک خورده به همراه میوه سالم خودداری کنید.

 

سیب ، موز ، کیوی و گوجه فرنگی مقدار زیادی گاز اتیلن ساطع می کنند.

 

این میوه ها می توانند باعث رسیدن زودرس سایر میوه ها و کاهش طراوت و کیفیت آنها شوند. بنابراین این میوه ها را در کنار مرکبات و سبزیجات برگ سبز قرار ندهید.

چگونه میوه ها را به خوبی نگهداری کنیم ؟

پوسیدگی مرکبات ، تلخی هویج ، زرد شدن کاهو و سایر سبزیجات به دلیل گازهای اتیلن آزاد شده در یخچال است.

 

میوه را در معرض باد ، نور یا گرما قرار ندهید. همچنین از نگهداری میوه در انبارهای کنار پارکینگ خودداری کنید. دود حاصل از سوخت (روغن و روغن) می تواند میوه را خراب کند.

 

میوه ها را تا آنجا که ممکن است مهمانی از یخچال خارج کنید ، زیرا نیازی به برگرداندن آنها نیست. سرد و گرم شدن میوه باعث کاهش کیفیت و ارزش غذایی آن می شود.

 

اگر میوه طراوت خود را از دست داد با پختن یا خشک کردن از هدر رفتن آن جلوگیری کنید. مربای پوره ، کمپوت یا سیب. پوست پرتقال را ببرید و خشک کنید و از آن برای تزئین برنج یا طعم دادن مربا استفاده کنید.

 

موزهای له شده را دوشیده و به صبحانه یا صبحانه خود اضافه کنید. میوه های دیگر را نیز می توان با توجه به تالاب ، خشک کن ها یا کتری ها بسیار نازک خشک و در نزدیکی نور آفتاب خشک کرد و برای عید به جای آنها شیرینی ، شکلات و آجیل های نمکی قرار داد.

منبع:

https://www.talab.org/housekeeping/food/میوه-نگهداری-کنیم.html

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

چرا در هنگام برف سکوت بر قرار میشود ؟

چرا در هنگام برف سکوت بر قرار میشود ؟

دلیل آرام بودن هوا هنگام بارش برف برف یک نعمت الهی است که هر فردی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *