چگونه میتوان با همسر وسواسی زندگی کرد؟

چگونه با شوهر سرزده زندگی کنیم؟

بسیاری از افرادی که سرزده هستند نیز در نهایت به زناشویی منجر می شوند که رفتار آنها منجر به آزار و اذیت روانی همسر خواهد شد.

 

شریک زندگی شما این احساس را ایجاد می کند که شما نمی توانید کاری را به درستی انجام دهید و تنها راه برای انجام کاری صحیح کاری است که او انجام می دهد. برای جلوگیری از تنش شاید مجبور شوید تسلیم خواسته های او شوید. اما هر بار که آنها را به عنوان اثبات ضعف و ناتوانی شما یادآوری می کند ، همچنین شما را مجبور می کند آنچه را که می خواهید انجام دهید.

 

بنابراین اولین چیزی که باید بدانید این است که ضعیف و غیرقابل قبول نیستید. شما به اندازه کافی قوی و باهوش هستید و تلاشهای او برای ایجاد موجودی درمانده و نیازمند بر اساس واقعیت نیست.

 

بازرسان دو شخصیت متفاوت دارند. در روابط اجتماعی ، آنها بسیار محبوب ، شاد ، سرزنده و مهربان هستند ، اما فقط کسانی که با آنها زندگی کرده اند خشم ، پرخاشگری و خشونت چنین افرادی را می دانند. به همین دلیل است که دوستان و خانواده به هیچ وجه نمی فهمند که چرا شما در زندگی خود راضی نیستید و چنین فرد جذابی را دوست ندارید.

 

در حقیقت ، این همان نقابی است که او شما را متقاعد می کند که به جز شما که نمی خواهید قبول کنید که چقدر حق با او است ، هیچ کس با او مشکلی ندارد.چطور می توانید با شوهر سرزده زندگی کنید؟

چگونه میتوان با همسر وسواسی زندگی کرد؟

آنچه وی گفت هنوز راه حل است

در روانشناسی ، اختلال وسواس فکری عملی نشان دهنده شخصیت ناکارآمد است. اگر علائم این شیدایی تازه شروع شده یا تشخیص داده شود ، شما هنوز وقت دارید که روی آن کار کنید. از شریک زندگی خود بخواهید که برای مکالمه موثر وقت بگذارد

 

در این گفتگو ، سعی کنید به روش های تأیید اشاره کنید و بگویید که چگونه تمایل وی برای تأیید زندگی و انتخاب های شما شما را محدود و نگران کرده است. اگر شیدایی برای بازرسی در مراحل اولیه است ، می توانید با بحث و اختلاف در مورد مسائل ، آن را اصلاح کنید.

 

روی پاهایش ایستاد

اگرچه رهبر دوست دارد برای انجام کارهایی دستور دهد ، شما نباید اطاعت کنید. شب ها از شما می خواهد ظرف مخصوص او را تهیه کنید ، اعتراض کنید و خود را توجیه کنید. اگر می خواهد کتابها به ترتیب خاصی در کتابخانه قرار بگیرند یا شما را مجبور به پوشیدن لباس مهمانی خاص می کند

 

مخالفت کنید و در مورد خواسته های خود صحبت کنید. تا زمانی که او و خواسته های او را تأیید کنید و از او اطاعت کنید ، به رفتار او ادامه خواهد داد. اعتراض شما تلنگر مورد نیاز اوست.

 

مشکلات مربوط به زندگی با شوهر وسواسی

مطمئناً چنین واکنشی زمانی م effectiveثر است که او به رابطه با شما احتیاج داشته باشد و واقعاً بدنبال یک رابطه سالم باشد. در این حالت ، مخالفت شما با او نشان می دهد که علی رغم علاقه فعلی به این رابطه ، به او اجازه نمی دهید با دستورات خود همه چیز را بررسی کند.

 

خواسته ها و نیازهای شما نیز شرافتمندانه و ارزشمند است و تا زمانی که ترس و ضعف شما را در مقابل خود ببیند ، نمی تواند بر خواسته های شما برای برقراری ارتباط مسلط شود ، رفتار خود را تغییر نخواهد داد ، اما با رضایت بیشتر همه افراد چیزها را بررسی می کنند.

پاکی یک ضرورت زندگی است ، اما وقتی بیش از حد باشد منجر به زندگی صحرا و زحل می شود که به دلیل این مشکل در بن بست قرار دارند و در تقاطع جدایی یا ادامه زندگی قرار دارند.

 

بهتر است داستان زندگی این زوج را از زبان کیوان بخوانید: “من از همسرم بسیار خوشحالم. او انواع هنرها را می شناسد ، از کدگذاری و آشپزی گرفته تا هر آنچه فکرش را می کنید. صداقت و مهربانی او را به هیجان می آورد.

 

او حتی بدون اجازه من آب نمی نوشد و به همین دلیل من او را خیلی دوست دارم. خلاصه اینکه نمره همسرم از هر لحاظ ۲۰ است ، اما من یک مشکل بزرگ دارم و در شرف بیماری روانی هستم. “وسواس همسرم این است که او مرا رسوا نکرده است و من جرات ندارم با کاری که می کند به یک مهمانی بروم یا مهمانی را به خانه ام دعوت کنم.”

 

مرد جوان نفس عمیقی کشید و ادامه داد: در ابتدای کار ، وقتی به مهمانی می رفتیم ، هر کجا میهمان بودیم ، او قاشق و چنگال خودش را برداشت و گفت که وسایل میزبان تمیز نبوده و خوب شسته نشده است. او مدام خانه یا خودش را می شوید. خدا روزی نیاورد که موها به کف حمام بیفتند.

 

صداش را بلند می کند و داد می زند که من فقط توالت را شستم چرا کثیف شدی؟ هیچ کس به توالت نمی رود. زیرا به گفته وی توالت خانه های دیگر حتی خانه مادرش نیز کثیف است. مادر نیز خودش را قبول ندارد ، به اندازه کافی وسواس دارد. تنها کسانی که او را قبول می کند عمه هایش هستند که البته به اندازه او سرزده هستند.

چگونه میتوان با همسر وسواسی زندگی کرد؟

وقتی از کار برمی گردم ، حق ندارم به خانه بروم. باید فوراً جوراب هایم را درآورم ، دمپایی ام را بپوشم ، مستقیم به دستشویی بروم و پاهایم را بشورم. چون کثیفم خدا نکند مهمان به خانه ما بیاید. به محض این که پاهایشان را بیرون آوردند ، با شامپوی فرش ، پودر لباسشویی ، برس و هر ماده شوینده ای که می توانند روی دستشان بگذارند ، روی فرش ها می افتند و همه را می شمارند. او به اندازه کافی تلاش کرد تا رنگ و فرش از بین برود. سال گذشته من یک نقاشی گران قیمت خریدم ، همسرم آن را برداشت و آن را در دستشویی شست تا این که نقاشی کثیف شد. می خواستم سکته شدیدی داشته باشم. تابلو تخریب شد و ما آن را درب منزل گذاشتیم.

 

وسواس های سحر به همین جا ختم نمی شود و هنگامی که او و همسرش به باغ یکی از دوستانشان دعوت شدند ، اتفاقی افتاد که کیوان پشت سر او را گرم کرد تا هرگز به هیچ باغی نرود. زحل این داستان را می گوید:

ماشینم را در سایه درختی پارک کردم و یک در آن باز بود. وقتی بعد از مهمانی خداحافظی کردیم ، همسرم حاضر نشد سوار ماشین شود. چرا؟ چون سوسک روی صندلی بود. او پای خود را در کفشی گذاشت که برای فروش ماشین به آن نیاز دارید.

 

پس از اصرارها و درخواست های فراوان ، وی با تغییر مکان موافقت کرد. من یکبار به طور تصادفی پشه ای را که روی یک کاناپه نشسته بود را کشتم و خون آن را به یک پارچه مالیدند. او حتی نمی خواست آن را لمس کند و مبل را مانند دم در خانه رها کرد. نمک همه چیز را گرفته است ، اگر جایی برویم ، او مرتبا از صاحبخانه می پرسد: “آیا میوه ها تمیز شسته می شوند؟” نرده ها تمیز هستند؟

خجالت نمی کشم او حتی از دستگاه خودپرداز و تلفن و کارت بلیط پشیمان نیست و هر وقت او از آنها استفاده کرد آنها را می شویید. او با شیدایی شدید پول را لمس می کند. وی می گوید از کجا معلوم که شاید شخصی که این اسکناس را داشته به خلوص توجه نکرده است.

 

شما آنقدر می شوید که پوست کل بدنش خشک شود. پسرم که از مدرسه می آید حق ندارد مثل من به خانه برود. باید پاهای او را خوب بشویید و سپس دمپایی بپوشید. بدبختی من یکی دو تا نیست.

 

اگر من غذایی درست کنم ، دست زدن به آن برای او غیرممکن است و فکر نمی کند این غذا سالم باشد. ظرف ها را بشویید ، چند دقیقه بعد آنها را به سینک ظرفشویی برگردانید و انواع شوینده ها مانند پودر لباسشویی و مایع و وایتکس را روی آنها بریزید و بعد از نیم ساعت آنها را بشویید.

 

او آنقدر از لباسشویی متنفر است که فکر می کند تمام لباس هایی که می شوی هنوز کثیف است و آنها را با دست می شویی. او به در و دیوار خانه رحم نمی کند و با اینکه کاغذ دیواری هستند ، اما شیلنگ آب روی دیوار را شیلنگ می کند. او از لمس پریزهای خانه امتناع می ورزد و برای روشن و خاموش کردن آنها دستکش می پوشد. از ماشین پیاده شوید ، بستن درب با دست غیرممکن است.

 

آنها روزانه ۳۰ بار مسواک می زنند و به دلیل استفاده زیاد از آب و مواد شوینده ، من هر ماه هزینه آنها را پرداخت می کنم. بارها از سحر خواسته ام که این رفتار را متوقف کند ، اما او می گوید این دست من نیست ، من به عشق احتیاج دارم. دوست داری ، همه چیز خوب خواهد شد. خوشم آمد ، بهتر نشد ، بدتر هم شد. بعد از اینکه برای مشاوره رفتیم ، روانشناس گفت که شما باید دارو مصرف کنید ، اما او قبول نکرد.

او مدام می گوید دیگران کثیف هستند و فقط من پاک هستم. من اصلاً وسواس ندارم. گرچه من صحرا را خیلی دوست دارم اما در این شرایط دیگر کاری برای انجام دادن ندارم. مهم نیست که چطور با او صحبت می کنم ، دلیل و منطقی برای او بیان کنید. زیرا او هزار و یک دلیل نامناسب برای اقدامات خود آورده است. دیگر نمی دانم چه باید بکنم و از این وضعیت خسته شده ام.

چرا ما وسواس داریم / راه هایی برای درمان شیدایی

پرویز رزاقی ، روانشناس ، درباره دلایل وسواس در برخی از زنان گفت: وسواس یک پیام روانشناختی روانی و غیرارادی است که فرد حتی اگر از ناهنجاری خود آگاه باشد ، قدرت ترک آن را ندارد. . ثانیه ای که آنها به ارث می برند. دلیل دوم را می توان در هورمون های سروتونین و دوپامین در مغز یافت ، که نقش آنها متعادل سازی شخصیت فرد است.

 

وی افزود: کاهش یا افزایش هر یک از آنها موجب مشکلات و اختلالات روانی می شود. یادگیری و همچنین مشاهده از دیگر عواملی است که باعث رفتار وسواسی در انسان می شود.

چگونه میتوان با همسر وسواسی زندگی کرد؟

به گفته این روانشناس ، عامل مهم دیگری که می توان به آن اشاره کرد و نقش بسزایی در پیشرفت شیدایی دارد ، اضطراب است. هرچه سطح اضطراب فرد بیشتر باشد ، شیدایی وی بیشتر می شود. شیدایی انواع مختلفی دارد ، مانند شیدایی برای شستشو ، بازرسی ، مذهبی ، فکری ، شمردن ، صدمه زدن به دیگران و … اما متداول ترین نوع شیدایی برای شستشو و دین است.

 

وی ادامه داد: فرد فکر می کند در صورت تشدید شیدایی فرد می تواند با شستشوی زیاد آرام شود. این افراد اگر از اینکه نمی توانند در خانه مهمانی ترتیب دهند ، از رفتن به مهمانی ها و مهمانی ها خودداری می کنند.

 

رزاکی گفت: درمان وسواس به دو روش می تواند انجام شود: مراجعه به روانشناس بالینی و دارو ، اما بهترین روش درمانی ترکیبی است و استفاده همزمان از مشاوره و دارو موثرتر خواهد بود. دوره درمان این اختلال بسته به نوع شخصیت فرد و مدت زمان بیماری و یا ارثی بودن یا نبودن آن بین ۹ تا ۱۴ ماه طول می کشد.

مشکلات جسمی وسواسی

حسن میرزا حسینی ، روانشناس نیز در مورد عواقب وسواس می گوید: وسواس بیش از آنکه به دیگران آسیب برساند ، برای شخص مبتلا مشکلاتی ایجاد می کند و او را بسیار اذیت می کند.

 

وی با اشاره به مشکلات جسمی افراد مبتلا به وسواس افزود: افرادی که دچار وسواس هستند از مشکلات جسمی زیادی رنج می برند. آنها به دلیل شیدایی خود ، از مشکلات پوستی ، درد زانو ، آرتروز ، مشکلات مفصلی ، فتق دیسک کمر ، خراش زانو رنج می برند و زودتر از افراد دیگر فرسوده می شوند.

 

از نظر جنسیتی باید گفت که زنان و مردان هر دو به یک اندازه وسواس دارند و نمی توان گفت کدام یک از آنها دیگر با این اختلال دست و پنجه نرم می کنند. وی گفت: “ما همچنین مردانی داریم كه بسیار سرزده هستند. چرا زنان بیشتر از مردان در جامعه به عنوان مزاحم شناخته می شوند ، زیرا زنان بیشتر در خانه هستند و مردان در خارج.” آنها در خانه زندگی می کنند.

 

این روانشناس تأکید کرد: وسواس طبق معمول منجر به خودکشی نمی شود و حتی اگر شخصی این کار را انجام دهد بیش از آسیب دیدن نگران دیگران است. اگر افسردگی بسیار شدید باشد ، بعید است شخصی خودکشی کند.

 

وی گفت: به طور کلی کسانی که از شیدایی رنج می برند و خود را مزاحم نمی دانند ، ۲۰ سال طول می کشد تا تحت درمان قرار بگیرند و بعد از ویزیت می گویند ما وسواس نداریم و پاک هستیم و برخی دیگر با دانش. آنها این موضوع را درمان می کنند.

منبع:
http://www.faranaz.com/چگونه-همسر-وسواسی-زندگی.html

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

علت بی اشتهایی کودک

علت بی اشتهایی کودک

رفتار والدین ، ​​به ویژه مادران در مراحل اولیه رشد عادات غذایی کودک ، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *