چگونه استعداد پنهان خود را کشف کنیم؟

آیا آخرین باری که هنگام کار فراموش کرده اید وقت خود را تمام کنید یادتان هست؟ چرا این اتفاق افتاد؟ آیا استعدادهای نهفته شما دخیل هستند؟ استعداد پنهان دقیقاً چیست؟ استعداد یک هدیه طبیعی برای همه است. توانایی ها و توانایی های طبیعی که همه ما داریم ، استعدادهای ما هستند و دامنه آنها می تواند از خلاقیت خلاقانه تا توانایی های ورزشی ما باشد.

بنر تست MBti

همه افراد در حرفه یا شغل خود استعداد ندارند ، اما معمولاً در تشخیص آنها کوتاهی می کنند. استعدادها اغلب برای ما پنهان و ناشناخته باقی می مانند. این استعدادها در مقابل چشمان ما هستند ، اما ما قادر به شناسایی آنها نیستیم و آنها را فراموش می کنیم.

حال س mainال اصلی این است که چگونه استعدادهای پنهان خود را بشناسیم و چگونه آنها را پرورش دهیم؟ اگر استعداد پنهان خود را بشناسیم ، منبع غنی به دست خواهیم آورد و از آن در تمام جنبه های زندگی استفاده خواهیم کرد. چه بخواهیم یک کار خوب پیدا کنیم و چه بخواهیم مهارت جدیدی ایجاد کنیم ، اولین عاملی که به ما کمک خواهد کرد استعدادهای ما است.

برای اینکه بتوانید استعداد خود را شناسایی کنید ، از ده نفر از اطرافیان خود بپرسید که در چه استعدادی دارند. همانطور که انتظار می رود ، پاسخ های متفاوتی دریافت خواهید کرد. بسیاری از مردم نمی دانند که استعداد آنها چیست. پس چگونه به این سوال پاسخ می دهید؟ اکثر مردم آنقدر درگیر زندگی روزمره هستند که وقت نمی کنند درباره آن فکر کنند. بنابراین این استعدادها پنهان و بدون استفاده باقی می مانند.

اگرچه کشف استعدادهای ما سالها به طول می انجامد ، گفتن این کار آسان تر از انجام است. در اینجا پنج روش بسیار آسان برای کشف استعدادهای نهفته همه آورده شده است.

 

هوش هیجانی چیست و چقدر در محیط کار مهم است؟

اگر تصوری از این موضوع ندارید ، بهتر است به مکالمات افراد اطراف خود گوش فرا دهید. آنها چه خصوصیاتی را در مورد شما می دانند؟ چه کاری شما را مجبور می کنند انجام دهید؟ مطمئن باشید که پاسخ های آنها شما را متعجب خواهد کرد.

 

چیزهایی که برای شما ساده و پیش پا افتاده است

آیا انجام یک سری کارها بیش از حد آسان است ، اما دیگران این کار را به سختی انجام می دهند؟

اگر فکر می کنید بعضی کارها خیلی ساده و پیش پا افتاده است ، اما اطرافیان به شما می گویند که اینها نیستند و کارهایی را با سختی زیاد و وقت زیاد انجام می دهند ، واقعیت این است که شما هستید که این کارها را انجام می دهید چیزهایی که شما توانایی آن را دارید

در حقیقت ، یکی از استعدادهای پنهان شما این کارها را انجام می دهد. بنابراین برای کشف استعداد پنهان خود بیشتر به این کارها توجه کنید.

 

کارهایی که دوست دارید انجام دهید

استعدادهای نهفته شما می تواند به روش های دیگری نیز بروز کند. از انجام چه کاری خسته شده اید؟ می خواهی چه کار بکنی؟ شما در اوقات فراغتتان چه می کنید؟ فرض کنید همه چیز خوب است و امروز باید برای خود وقت بگذارید. چه کار می کنی؟ آیا سراغ ساز خود می روید؟ آیا به باغبانی روی آورده اید؟ یا قلم برمی دارید و شروع به نوشتن می کنید؟

هر کاری انجام دهید ، در واقع با استعداد و توانایی انجام آن را دارید. بنابراین اگر می خواهید استعداد پنهان خود را کشف کنید ، لیستی از این موارد تهیه کنید.

چگونه استعداد پنهان خود را کشف کنیم؟

علاقه و توانایی که در مایع منی خفه می شود

آیا موضوعی وجود دارد که مدت ها به آن علاقه داشته باشید و به دلایل مختلف از آن چشم پوشی کرده باشید؟ اما آیا هنوز هم اعتقاد دارید که می توانید در این مورد دانش و توانایی داشته باشید؟

اگر چنین علاقه ای دارید ، حتماً آن را دنبال کنید. ممکن است یکی از استعدادهای نهفته شما در این موضوع یا زمینه های آن پنهان باشد.

 

تست شخصیت بزنید

یکی از بزرگترین مزایای آزمونهای شخصیتی این است که آنها ویژگیها و همچنین صفات درونی را به شما معرفی می کنند که شاید قبلاً متوجه آنها نشده باشید. یکی از بهترین تست های شخصیتی مورد تأیید م institسسات روانشناسی ، آزمون شخصیت Iran Talent MBTI است.

با استفاده از نتایج این آزمون می توانید با استعدادها ، توانایی ها و مهارت های پنهان خود بهتر آشنا شوید و به راحتی استعدادهای نهفته خود را شناسایی کرده و بر رشد آنها تمرکز کنید. با استفاده از این آزمون می توانید درک عمیق تری از خود داشته باشید و بدانید که چگونه می توانید در دنیای اطراف خود رشد و توسعه بیشتری پیدا کنید.

در مورد استعدادها و توانایی های خود از اطرافیان بپرسید

از دیگران بخواهید که در مورد استعدادهای شما صادقانه صحبت کنند. از آنها بخواهید عادت ها و ضعف های بد شما را کنار بگذارند و یکی دو مهارت را که فکر می کنند آموخته اید به شما یادآوری کنند. استراتژی شما برای پرسیدن این سوال باید فردی باشد ، نه گروهی.

سپس پاسخ های همه را بنویسید و آنها را جمع آوری کنید. سپس آنها را تحلیل کنید. تجزیه و تحلیل این پاسخ ها به شما کمک می کند برخی از استعدادهای پنهان خود را شناسایی کنید.

وقتی این استعداد پنهان آشکار شد ، بیش از هر زمان دیگری از زندگی خود لذت خواهید برد. با آنها می توانید تجارت خود را رشد داده و به یک ستاره تبدیل شوید. یا کیفیت محصول یا خدمات خود را افزایش دهید ، یا ارتباطات و شبکه های ارتباطی خود را بهبود ببخشید.

نکته مهم دیگر اینکه وقتی در استعدادهای خود سرمایه گذاری می کنید ، از کار و کار خود خسته نمی شوید ، زیرا کار شما به زندگی شما تبدیل می شود و از این حرفه لذت خواهید برد. هر چیزی که باعث لذت بیشتر زندگی و تجارت شما شود قطعاً چیز خوبی است. اگر خواندن این مقاله برای شما جالب است ، ما مقاله چگونه علائق خود را شناسایی و دنبال کنیم پیشنهاد می کنیم؟ همچنین بخوانید

آیا از همه استعدادها و توانایی های خود آگاهی دارید؟ آیا تا به حال از غفلت از استعدادها و توانایی های خود پشیمان شده اید؟

منبع:

https://www.irantalent.com/blog/how-to-find-your-hidden-talents/

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

خوردن کندر در بارداری از چند ماهگی باید خوردن کندر را شروع کرد؟

از چند ماهگی باید خوردن کندر را شروع کرد؟

مصرف بخور در دوران بارداری شاید خوانده باشید یا شنیده باشید که برخی از زنان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *