چرا عاشق افراد اشتباه می‌شویم؟

در اصل ، انسانها برای جستجوی عشق آفریده شده اند. عشق به آب و غذا برای ما مهم است.

 

احتمالاً همین دلیل کور شدن چشمهای ما در هنگام یافتن شخصی (شخص اشتباه) است.

 

ما فکر می کنیم این اشتباه است ، اما آن را پنهان می کنیم. ما می گوییم ترس از دلبستگی داریم یا آن را به عنوان سکسکه در روابط جدید خود می بینیم. نادیده گرفتن این واقعیت که ما در حال رفتن به آینده شبهای بی خواب ، نگرانی های مداوم و تماس های تلفنی وسواسی هستیم.

 

اگرچه هر بخشی از وجود ما فریاد می زند که برای برون رفت از این رابطه نیاز داریم ، اما باز می مانیم.

 

من عاشق آدم های اشتباه می شوم ، عشق اشتباه ، چرا همیشه عاشق آدم های اشتباه می شوم؟
عشق اشتباه

 

چرا عاشق آدمهای اشتباهی می شویم؟

در کودکی احساس می کردید توسط والدین خود طرد شده اید: شما در بزرگسالی ناخواسته از این الگو پیروی می کنید و بدنبال شخصی می گردید که به نوعی نتواند با شما بماند.

 

عزت نفس پایین: اگر در خانواده ای بزرگ شده اید که بسیار ناراحت و شکسته است ، عزت نفس پایینی دارید زیرا دائماً مورد سرزنش ، آزار و اذیت یا نادیده گرفته شدن قرار گرفته اید. به همین دلیل ، احساس می کنید که لیاقت دوست داشته شدن ندارید و دائماً درگیر روابطی می شوید که همان احساسی را تکرار می کند که مورد بی مهری قرار گرفته اید و مورد توجه و عشق قرار نمی گیرید.

چرا عاشق افراد اشتباه می‌شویم؟

ترس از صمیمیت: شما عاشق افراد نامناسب می شوید و با افرادی که غیرقابل دسترسی هستند ارتباط برقرار می کنید ، زیرا این یک روش عالی برای جلوگیری از صمیمیت و صمیمیت است.

 

اگر در دوران کودکی مورد آزار جنسی قرار گرفته اید ، ممکن است تصمیم گرفته باشید که هرگز به کسی مراجعه نکنید تا دیگر صدمه ای نبینید. یا می توانید افرادی را انتخاب کنید که هرگز نمی توانند به شما متعهد شوند و این راهی است که ناخودآگاه انتخاب می کنید کمتر رنج بکشید.

 

اگر این شخص برای شما مناسب نیست ، چرا نگران او هستید؟

وجدان ناخواسته برخی مواد شیمیایی را آزاد می کند ، در صورتی که فکر می کند دیگری انتخاب درستی برای احساس خوشبختی شما خواهد بود. اما یک مشکل بزرگ وجود دارد: یک وجدان ناخواسته در روند انتخاب یک شخص اشتباهات زیادی انجام می دهد ، و حتی اگر آن شخص برای شما مناسب نباشد ، باز هم این احساسات را می فرستد.

 

به عبارت دیگر ، اگر آگاه نباشید و نتوانید خواسته های خود را کنترل کنید ، ممکن است عاشق فرد اشتباهی شوید. همه چیز با درک خود شروع می شود. سپس باید خودتان را کنترل کنید تا بتوانید بدون اینکه تحت تأثیر احساسات خود قرار بگیرید ، انتخاب درستی انجام دهید.

چگونه یک فرد مناسب برای ازدواج انتخاب کنیم؟

شریک مناسب شما کسی است که می تواند نیازهای بلند مدت شما را برآورده کند ، نه احساسات کوتاه مدت شما را. به همین دلیل ، اگر می خواهید شریک زندگی مناسب خود را انتخاب کنید ، ابتدا باید نیازهای مهم و اساسی خود را بشناسید.

 

اما باید مراقب باشید که نیازهای بلند مدت خود را با نیازهای کوتاه مدت خود اشتباه نگیرید. اگر اعتماد به نفس ندارید ، ممکن است بخواهید با فردی با عزت نفس بالا رابطه برقرار کنید ، اما وقتی اعتماد به نفس خود را تقویت کنید ، این نیاز از بین می رود.

 

دلیل اینکه عشق گاهی از بین می رود این است که شما شریک زندگی خود را بر اساس نیازهای کوتاه مدت انتخاب کرده اید و این نیازها دیگر وجود ندارند.

 

هنگام نوشتن نیازهای خود ، آگاه باشید و خواسته خود را کنترل کنید ، از افرادی که نیازهای مهم و طولانی مدت شما را برآورده نمی کنند و جذب چنین افرادی نمی شوند ، اجتناب کنید.

منبع:

https://www.beytoote.com/wedlock/danestani/love8-wrong-people.html

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

علت بی اشتهایی کودک

علت بی اشتهایی کودک

رفتار والدین ، ​​به ویژه مادران در مراحل اولیه رشد عادات غذایی کودک ، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *