چرا در هنگام برف سکوت بر قرار میشود ؟

دلیل آرام بودن هوا هنگام بارش برف

برف یک نعمت الهی است که هر فردی را محو می کند و منجر به سکوت و تأمل می شود.

 

وقتی دسته جدیدی از برف روی زمین می نشیند ، انگار دنیا آرام و ساکت است. این را می توان به عامل انسانی نیز نسبت داد. یکی از این عوامل ممکن است کاهش تعداد وسایل نقلیه برای جلوگیری از ترافیک و کاهش جمعیت هنگام بارش برف باشد.

 

با این حال ، این آرامش دلایل علمی دارد. وقتی انبوهی از برف خالص مانند پتو به زمین می افتد ، جهان به یک سرزمین عجایب تبدیل می شود.

 

کارشناسان هواشناسی معتقدند وقتی دانه های برف جمع می شوند فضای خالی بیشتری نسبت به جمع شدن آب بین آنها ایجاد می شود. وجود این فضاهای خالی امواج صوتی را جذب می کند و صدا دیگر نمی تواند منعکس شود.

چرا وقتی برف می بارد سکوت می شود؟

یک اینچ باران برابر با ۱۰ اینچ برف است.

 

اما نسبت حجمی مقدار آب برف به باران یک به ده است. یک اینچ باران برابر با ۱۰ اینچ برف است. اما مقدار مایع ثابت شده است و فقط در برف مایعات یخ می زنند و وارد هوای سردتر می شوند و در این سرما حرکت ذرات هوا بسیار کمتر است.

 

هوای سرد و خیابان های لغزنده مانع از آن می شود که تعداد زیادی از مردم به دلیل کمبود غذا و محیط امن از خانه و حیوانات خود در پناهگاه خود بمانند.

 

با این حال ، دانه های برف روی هم انباشته می شوند و فضاهای خالی بین آنها به عنوان یک عایق صدا عمل می کنند و خودشان سر و صدای زیادی از محیط را جذب می کنند تا آرامش یک روز برفی را به مردم هدیه دهند.

منبع:
https://www.talab.org/scientific/know/برف-سکوت-برقرار.html

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

خوردن کندر در بارداری از چند ماهگی باید خوردن کندر را شروع کرد؟

از چند ماهگی باید خوردن کندر را شروع کرد؟

مصرف بخور در دوران بارداری شاید خوانده باشید یا شنیده باشید که برخی از زنان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *