نحوه نگهداری دوغ

دوغ ، به عنوان یکی از محصولات جانبی ما ، یک نوشیدنی ارزشمند است. باید بدانید که برای تهیه ماست باید شیر جوشانده شود.

روش های نگهداری دوغ ، طرز تهیه ماست

PH ماست اسیدی است و دارای اسید لاکتیک زیادی است ، بنابراین اجازه رشد بسیاری از میکروب ها را نمی دهد.
مشكل دوغ این است كه دوغ سنتی از نظر آب و مواد معطر مانند سبزیجات و مواد معطر كه به آن اضافه می شود ، ناسالم است و موارد زیادی از آلودگی میكروبی این نوع نوشیدنی ها در آزمایشگاه وجود دارد.

در مورد ماست صنعتی ، اگر ماست هنگام تولید ماست تولید شود ، در شرایط خنک کننده خوبی است ، یعنی از کامیون های یخچالی با دمای معمولاً بین ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد بالای صفر استفاده می شود که اغلب یک مشکل خاص است. ایجاد نمی شود؛ البته به شرطی که در یخچال فروشگاه ذخیره شود.
متأسفانه ، برخی از خرده فروشان دوغ شیر را خارج از یخچال قرار می دهند. این امر باعث می شود که گاز به ویژه در فصل گرما گاز زیادی در خمیر تولید کند و طعم آن بیش از حد ترش و حتی تلخ شود.

این بدان معنی است که آنزیم های تجزیه کننده پروتئین فعال شده و در نهایت طعم نامناسبی تولید می کنند و تاریخ انقضا سریعتر از آنچه روی بطری نوشته شده است می رسد. زیرا تاریخ انقضا مشخص شده به شرطی که خمیر در یخچال نگهداری شود محاسبه می شود.

بعضی از خانم های خانه دار ماست را بیرون تر از یخچال نگه می دارند تا ترش شود و سپس از آن دوغ درست می کنند یا برای تهیه ماست به شیر جوشانده ماست اضافه می کنند.

اگرچه ماست به معنای فساد نیست؛ زیرا اسیدیته آن به مقدار اسید لاکتیک بستگی دارد که خود میکروب ها را از بین می برد و حتی ماست خوب ماست است که کمی اسیدی است زیرا کلسیم بیشتری جذب می کند. اما به زنان توصیه می شود ماست را در ته یخچال قرار دهند تا به تدریج تخمیر شود.
علاوه بر این ، افزودن ماست به شیر غیر پاستوریزه برای تهیه خمیر به هیچ وجه توصیه نمی شود.

منبع:
https://www.beytoote.com/housekeeping/sustenance/keeping1-dough2.html

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

علت بی اشتهایی کودک

علت بی اشتهایی کودک

رفتار والدین ، ​​به ویژه مادران در مراحل اولیه رشد عادات غذایی کودک ، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *