مواردی که باید در مشاوره قبل ازدواج مطرح شود

چرا گفته شده قبل از ازدواج باید مشورت کرد؟

همه خانواده ها معتقدند که ازدواج نباید با عجله منعقد شود ، زیرا هنگام انتخاب همسر باید مطالعه و معیارهای واقعی را در نظر گرفت. به همین دلیل ، مشورت با یک مشاور قبل از ازدواج که اطلاعات و تجربه کافی در امور خانواده را دارد ، بسیار مهم است. اگر در شرف ازدواج هستید و در مرحله انتخاب هستید ، بهتر است به دفاتر مشاوره مراجعه کنید. کارشناسان به همه افرادی که قصد ازدواج دارند توصیه می کنند قبل از ازدواج با متخصصان مشورت کنند. قطعاً همزیستی آغاز فصل جدیدی از زندگی و مانند تولد دوباره است ، به شرط آنکه توانایی ها و مهارت های خاص و سازنده در تفکر ، بینش و عمل انسان قابل توجه باشد.

اهمیت مشاوره قبل از شروع زندگی مشترک

مشاوره قبل از ازدواج برای کمک به زوجین در بهبود روابط قبل از ازدواج انجام می شود. در طول مشاوره سوالات مهم روانشناسی از زوجین پرسیده می شود. پاسخ زوجین به س questionsالات مشاور و چگونگی درک و ارتباط آنها با مشکلات این امکان را برای آنها فراهم می کند تا علاوه بر جلوگیری از بروز مشکلات در آینده ، در صورت بروز مشکل نیز با راه حل مناسب حل کنند. در جلسات مشاوره ، درمانگر از زوجین س questionsالاتی درباره آنچه در این بخش از نمناک خواهید خواند ، می پرسد:

چگونه احساسات را ابراز و کنترل کنیم
مدیریت مالی و منابع
نحوه تصمیم گیری و حل اختلافات
صمیمیت ، عشق و رابطه جنسی
نحوه تقسیم نقش ها و وظایف در آینده
انتظارات ، عقاید و ارزشهای زوجین
چگونه با عصبانیت و عصبی بودن کنار بیاییم
مهارت های ارتباطی
نقش کودکان
مکالمات قبل از ازدواج فرصتی عالی برای افراد است که توانایی برقراری ارتباط موثر با یکدیگر را دارند. بعلاوه ، آنها انتظارات واقع بینانه ای از یکدیگر خواهند داشت. در این جلسات ، زوجین با روشهای بسیار خوبی برای رشد مهارتهای حل تعارض آشنا می شوند. البته باید توجه داشت که ارزشها و نظرات زوجین لزوماً هر دو را دوست ندارد. بعضی اوقات برخی از افراد تصور ازدواج خود را دارند تا بتوانند تمام نیازهای عاطفی ، جنسی و مالی همسر آینده خود را برآورده کنند. اما در واقع ، در بعضی موارد ، ممکن است اوضاع به روال ما پیش نرود.

یکی از مشکلاتی که باعث کاهش استرس قبل از ازدواج می شود ، درک تفاوت خواسته ها و انطباق آنها با توانایی های افراد است. بنابراین ، در مورد ریالی که به طور فزاینده ای کامل قبل از ازدواج صحبت شده بود ، می توان امیدوار بود که مشکلات در آینده فروکش کرده و موضوع طلاق کاهش یابد. به همین دلیل مشاوره قبل از ازدواج بسیار مهم است.

لحظات مهم در ازدواج

نحوه مشاوره قبل از ازدواج

در مشاوره قبل از ازدواج ، مشاور مشاوره ای را برای زوجین به صورت جداگانه و دو نفره ارائه می دهد. بعضی اوقات برخی مشاوران با انجام یک آزمون کتبی معتبر ، احتمال ازدواج موفق را آزمایش می کنند ، اما نتیجه آزمون نهایی نیست. این تست ها برای شناسایی و بررسی شخصیت و زیرساخت های رفتاری افراد مورد استفاده قرار می گیرد.همسر آینده دیگر وی یک برون گرا است که مهمانی ها و اجتماعات شلوغ را ترجیح می دهد. مطمئناً این دو نفر در زندگی مشترک خود با مشکلاتی روبرو خواهند شد ، زیرا ویژگی های زیرساخت های شخصی آنها با یکدیگر متفاوت است ، به این معنی که مرد باید همیشه خواسته های خود را نادیده بگیرد و برای همسرش ببخشد.

یک متخصص مشاوره قبل از ازدواج می تواند زیرساخت های شخصیت زوجین و تفاوت آنها با یکدیگر را شناسایی کند و همچنین توجه آنها را به شناخت و درک این تفاوت ها معطوف کند. موارد دیگری که مشاور در نظر می گیرد اسرار و رازهای مهمانی ها ، انتظارات ، آرزوها ، آرزوها و خطوط قرمز است. به طور کلی می توان گفت که روی آوردن به مشاور فقط انتخاب یک فرد مناسب برای زندگی است. در طول مشاوره ها ، درمانگر هرگز به زوجین امر نمی کند و آنها را منع نمی کند ، تنها کار او آگاهی دادن به مردم و ارائه راه حل برای مشکلات است. نتیجه ازدواج را اعلام می کند و این مردم هستند که باید چنین ازدواجی را انتخاب کنند یا نکنند. مشاور با بررسی نظرات و اهداف زوجین ، هر دو طرف را در مورد این موضوعات خلاصه کرد.

خانواده روابط عاطفی مواردی که باید در مشاوره قبل ازدواج مطرح شود

مشاوره فردی بهتر است یا حضوری؟

به طور کلی حضور دو نفر در جلسات مشاوره موثرتر از مشاوره فردی است. اما گاهی ممکن است فقط یک زن و شوهر تمایل به مشاوره داشته باشند. این امر از تأثیر و ارزش مشاوره نمی کاهد. البته توجه به این نکته مهم است که دلایل شخصی که از مراجعه به مشاور خودداری می کند بسیار مهم است و ممکن است به دلیل مشکل روحی یا شخصی وی باشد. نکته مهم دیگر انتخاب مشاور مشترک برای هر دو است. انتخاب مشاور متفاوت برای هر شخص منجر به ایجاد تناقض و تناقض در تصمیم گیری برای ازدواج می شود.

مشاوره قبل از ازدواج

زمان مناسب برای مراجعه به مشاور قبل از ازدواج

این بهترین فرصت برای مشاوره پس از ملاقات دو نفر و بلافاصله پس از خواستگاری است. زوجین ممکن است به دلیل آشنایی قبلی قبل از خواستگاری رسمی نسبت به یکدیگر احساس علاقه کنند و مایل به مشاوره برای ارزیابی میزان رابطه خود هستند. علاوه بر این ، پس از مراسم خواستگاری رسمی و تصمیم نهایی در مورد ازدواج ، می توانید قبل از شروع زندگی مشترک ، به مشاوره بپردازید. در روند مشاوره در هیچ یک از زمانهای ذکر شده تفاوتی وجود ندارد.

مشاوره ازدواج

چه مواردی باید در مشاوره قبل از ازدواج مطرح شود؟

ابتدا باید تعیین کنید که چه موارد و اسرار را می توانید با مشاور در میان بگذارید. آیا لازم است تمام جزئیات زندگی و خانواده خود را به مشاور بدهید یا فقط باید مواردی را که باید حل شوند ، بیان کنید؟ اگر س lifeال بسیار ظریفی در زندگی شما وجود دارد ، آیا لازم است آن را با جزئیات تعریف کنید یا می توانید به طور کلی مطرح کنید؟ اگر شوهر شما در این جلسه شرکت کند ، آیا طرح این س himال باعث خجالت وی یا عصبانیت وی می شود یا احساس گناه و گناه می کند؟ بهترین راه این است که برخی از سالات را بی پاسخ بگذارید ، مگر اینکه دلیل اصلی شما برای مشاوره یکی باشد.

در مورد نقاط قوت و ضعف همسرتان انصاف داشته باشید. به جای انتقاد از شریک زندگی خود در طول جلسه و انتقاد از رفتار او ، کمی درباره اخلاق و رفتار خود صحبت کنید. مثلاً بگویید: “من وقتی ناراحت شدم …” یا “وقتی عصبانی شدم …”. تمرکز شما باید روی مسائل اصلی باشد. ممکن است در زندگی مشترک خود با چندین مشکل و مسئله روبرو شوید ، بزرگترین و در مورد بدترین مشکل خود فکر کنید و اولین قدم را با کمک یک جادوگر برای آن برنامه ریزی کنید ، جزئیات را بنویسید ، تاریخ ، زمان و مکان مهم را به جادوگر خود بگویید حوادثی را که در ذهن خود به خاطر می آورید تا درمانگر بتواند ابعاد مختلف وضعیت را اندازه گیری کند ، قبل از مشورت با یک مشاور ، مشکلات را در اولویت قرار دهید.

صلاحیت ها و مهارت های مورد نیاز یک مشاور

یک مشاور و متخصص خوب قبل از ازدواج علاوه بر روانشناسی و آموزش خانواده ، باید دارای ویژگی های رفتاری مناسب نیز باشد. ویژگی هایی مانند صبر ، عدم سرعت در تصمیم گیری ، گوش دادن موثر و فعال ، حافظه خوب برای تصمیم گیری مناسب و بهتر بسیار مهم است. یک مشاور خوب برای اینکه درک بهتری از ازدواج داشته باشد ، باید متاهل باشد و با چالش های انتخاب شریک زندگی روبرو شود. همچنین حضور در دوره های مشاوره خانواده و قبل از ازدواج در روند کاری مشاور تأثیر بسزایی دارد.

بررسی آمادگی زوجین برای ازدواج

یکی از مهمترین عوامل ایجاد رضایت از زندگی مشترک ، سن ازدواج است که تأثیر زیادی در زندگی دارد. اگرچه این عامل به تنهایی تعیین کننده نیست ، اما باید در نظر داشت. بر این اساس ، مشاور سن ، آمادگی روانی و اجتماعی طرفین را بررسی می کند. به گونه ای که عدم بلوغ جسمی ، عاطفی ، روانی و اجتماعی طرفین در زندگی مشکلات و مسائل زیادی را ایجاد می کند. بنابراین ، رسیدن به سن ازدواج مناسب در جامعه تنها خاصیت آمادگی ازدواج نیست ، زیرا افراد در سنین مختلف به آمادگی لازم ازدواج می رسند. به عنوان مثال ، یک کودک ۲۶ ساله ممکن است از بلوغ کافی و رشد ذهنی ، اجتماعی و عاطفی برخوردار باشد ، اما ممکن است ۳۵ ساله دیگر آموزش لازم را نداشته باشد.

نکات مهمی که باید هنگام ازدواج به خاطر بسپارید:

۱٫ در انتخاب همسر عجله نکنید. این کار باید با مطالعه دقیق انجام شود.

۲٫ اگر والدین و خانواده های شخص مورد نظر سختگیر یا مخالف هستند ، برای متقاعد کردن آنها از یک مشاور خانواده کمک بگیرید.

۳٫ هنگام انتخاب همسر و شریک زندگی ، پس از در نظر گرفتن معیارهای فرد مورد نظر ، شرایط خود را با او مقایسه کنید و در صورت موافقت ، تصمیم نهایی را بگیرید. بنابراین ، هر دو دختر و پسر باید در طول ازدواج به سراغ شخصی که فرهنگی ، اخلاقی ، اقتصادی یا اجتماعی و … است بروند تا زندگی آنها پایدار باشد. مشاوران در جلسات خود اختلافات احتمالی بین خانواده های زن و شوهر را به آنها یادآوری می کنند. در واقع ، آنها با ترسیم این تفاوت ها به آنها کمک می کنند تا با چشمانی باز درباره زندگی آینده خود تصمیم بگیرند.

هر مشاور قدرت مشاوره ندارد
مشاوره ازدواج موضوعی مهم و پیچیده است که هر روانشناسی صلاحیت مشاوره را ندارد. به خصوص افرادی که در زندگی مشترک خود مشکل دارند نمی توانند راه حل های مناسبی برای دیگران ارائه دهند. قبل از مراجعه به روانشناس ، باید درباره آن تحقیق کنید.

این یک مشاوره کاری شیک و پیچیده نیست

برخی از افراد آموزش و مشاوره برای مهارت های زناشویی را تا زمان انجام کار به تأخیر می اندازند و تأثیری در تصمیم گیری آنها ندارد. بسیاری از دختران و پسران ایجاد کتابهایی که مهارتهای ارتباطی و مشکلات ازدواج را آموزش می دهند غیرضروری است. به گفته آنها ، تا زمان ایراد خطبه عقد ، آنها نباید این مهارت ها را یاد بگیرند.

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج

تعداد جلسات لازم برای مشاوره با مشاور قبل از ازدواج
معمول مشاوره معمولاً بین ۵ تا ۱۰ جلسه متفاوت است. تعداد جلسات به خصوصیات شخصی طرفین و مشکلات و مسائل آنها بستگی دارد.

نکات مهم:

ابتدا به یک مرکز معتبر مراجعه کنید و به روانشناس یا مشاور مراجعه کنید و از مهارت و تجربه مشاور اطمینان حاصل کنید. روانشناسان بهترین گزینه برای مشاوره زناشویی هستند ، زیرا علاوه بر دانستن و تسلط بر مشکلات و مشکلات زندگی مشترک ، توانایی تشخیص ویژگی های شخصیتی را نیز دارند. برخی مراکز ادعا می کنند که با انجام برخی آزمایشات روانشناختی می توانید مناسب بودن فرد مورد نظر را تعیین کنید البته باید گفت که اگرچه این تست ها خوب هستند اما به خودی خود نمی توانند به شما کمک کنند و ماهیت تجاری بیشتری دارند. اما انجام این آزمون با مشاور بخصوص در جلسات مشاوره فردی بسیار مثر است. مشاوره های خصوصی بسیار م effectiveثر است زیرا مشاور وقت بیشتری را با شما می گذراند ، اما در جلسات گروهی وقت کافی برای پاسخگویی به تمام سوالات شما وجود ندارد.

مشاوره گروهی مزایای خود را نیز دارد اما مشاوره خصوصی م moreثرتر است. مشاوره گروهی باید تعداد افرادی را که در جلسه شرکت می کنند در نظر بگیرد ، زیرا این مسئله در حل کلاسهایی که تعداد زیادی از افراد حضور دارند ، کمک چندانی نمی کند. گاهی اوقات به دلیل هزینه بالای مشاوره ، زوجین این کار را غیر ضروری می دانند. مطمئناً در مراکز دولتی مانند مراکز بهداشتی یا خانه های محله ، مشاوران می توانند با هزینه کمتری خدمات ارزشمندی را به صورت خصوصی به شما ارائه دهند.

منبع:
https://namnak.com/اهمیت-مشاوره-قبل-از-ازدواج.p33496

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

علت بی اشتهایی کودک

علت بی اشتهایی کودک

رفتار والدین ، ​​به ویژه مادران در مراحل اولیه رشد عادات غذایی کودک ، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *