دورکاری چیست؟چگونه دورکاری موثری داشته باشیم؟

ممکن است تا همین اواخر فرصت های سفر از راه دور در بین مردم کار جدی تلقی نشود ، اما امروزه نحوه کار تجارت به طرز چشمگیری تغییر کرده است. شرکتهای موفق توسط دفاتر خانگی ، اتاقهای نشیمن و استارباکس اداره می شوند.

 

کار از راه دور چیست؟

کار از راه دور به زبان ساده به معنای کار “از راه دور” است. ساعات کار به معنای انجام یک کار خاص نیست و بیشتر فعالیتها در قالب پروژه گنجانده شده است. این بدان معنی است که شما با توجه به توانایی های خود پروژه ای را از شرکت دریافت کرده و آن را در خانه یا مکان مورد نظر انجام می دهید.

 

علاوه بر این ، کارمندان می توانند با لباس خانه کار کنند و تنها مسافتی که می توانند طی کنند از آشپزخانه تا میز کارشان است.

 

با شیوع ویروس کرونا ، بسیاری از شرکت ها به کار از راه دور روی آورده اند و اکنون تعداد زیادی از کارمندان ، حداقل در شرکت های خصوصی ، درگیر کارهای روزمره شرکت خود در خانه هستند. کار از راه دور کاری است که برای بسیاری از این سازمان ها و نیروهای آنها تازگی دارد و آنها کاملاً از آن آگاهی ندارند. تغییر روند کار شرکت ها و فعالیت های روزمره نیروی کار مستلزم دانستن برخی نکات است که سعی کردیم در این مقاله به برخی از آنها اشاره کنیم.

 

 

اعتراف کنید که در ساعات خاصی کار خواهید کرد

حتی اگر از راه دور کار می کنید ، باید همزمان با آنها کار کنید تا با اعضای تیم ارتباط برقرار کرده و کار کنید. اگر فقط چند ساعت به عنوان فریلنسر کار می کنید و به فکر تغییر از راه دور شغل خود هستید ، به خاطر داشته باشید که برنامه کاری روزانه شما به طرز چشمگیری تغییر خواهد کرد.

 

یاد بگیرید هنگام کار از راه دور تمرکز کنید

گرچه تمرکز در خانه برای اکثر افراد آسان تر است ، اما کار در خانه می تواند باعث حواس پرتی شود. به عنوان مثال ، هنگام کار روی یک پست وبلاگ جدید ، ممکن است فکر کنید که باید لباسشویی را روشن کنید یا یکی از نمایش های تلویزیونی جدید را تماشا کنید. طبق نظرسنجی بافر ۲۰۱۸ ، ۱۶٪ از مخابرات می گویند هنگام کار از خانه حواسشان پرت است. بنابراین ، برای موفقیت در دورکاری ، باید تمرکز را تمرین کنید.

 

شرکت کنندگان در مطالعه TalentLMS از ترفندهایی برای افزایش تمرکز استفاده کردند. به عنوان مثال ، ۲۵ درصد از آنها بر روی صداهای زمینه مانند تلویزیون یا رادیو ، ۲۱ درصد در سکوت و ۲۱ درصد به موسیقی آرامش بخش گوش می دهند.

دورکاری چیست؟چگونه دورکاری موثری داشته باشیم؟

اگر در تمرکز مشکل دارید ، در نظر بگیرید که کدام یک از عوامل محیطی می تواند به شما در افزایش بهره وری کمک کند. تغییر صدای پس زمینه ، نور ، زمان روز یا اتاق در خانه ای که در آن کار می کنید می تواند به تمرکز بیشتر شما کمک کند.
برای کار از راه دور قوانین را دنبال کنید

– سعی کنید در بحث هایی که می دانید طولانی هستند ، وارد نشوید. صحبت در مورد تاج این روزها می تواند یکی از آن بحث های خطرناک و بی پایان باشد.

 

– تا آنجا که ممکن است ، فضایی که برای دفتر کار خود انتخاب کرده اید باید از تلویزیون دور باشد ، زیرا این جعبه جادویی می تواند مکالمات زیادی را آغاز کند.

یک مکان ثابت را انتخاب کنید تا تمرین رایگان خود را انجام دهید. بهتر است یک اتاق جداگانه یا حداقل یک میز کار داشته باشید. چیزی که کمی شما را از “خانه بودن” جدا کند و در عین حال مکانی راحت را برای شما فراهم کند.

 

برای خانواده و دوستان خود دقیقاً توضیح دهید که شغل شما چیست. و چرا شما باید مدام پشت سیستم بایستید. از آنها بخواهید در زمان های خاص وظایف مختلفی را برای شما تعیین کنند. به این ترتیب میزان تمرکز بالایی در حین کار دارید.

 

– هنگام ساخت پروژه کنترل از راه دور ، یک تایمر به همراه داشته باشید و مدام بین کار آن را تماشا کنید ، تا به اصطلاح زمان را از دست ندهید.

 

– اوقات مرده خود را مدیریت کنید. وسط کار وقت را تلف نکنید. به عنوان مثال ، قبل از شروع پروژه کار از راه دور ، چند نوشیدنی و میان وعده در کنار خود تهیه کنید تا هر بار به بهانه یک نوشیدنی معمولی مجبور به تماشای تلویزیون و غیره نشوید.

 

اعتماد کارفرما را تضعیف نکنید

علاوه بر کار از راه دور ، باید به برنامه خود نیز توجه کنید و آن را متفاوت از ساعت کاری خود تلقی نکنید. اطمینان حاصل کنید که زمان کمتری برای کار در خانه کار نمی کنید و اجازه ندهید که این باور در ذهن کارفرمای شما ایجاد شود. این واقعیت که کارفرما از سلامت تیم مراقبت می کند و روند کار را در چرخه کار از راه دور گنجانده است ، اعتمادی است که باید در یک جریان دو طرفه قرار گیرد.

منبع:

https://www.beytoote.com/psychology/zendegi-behtar/teleworking8-something-effective.html

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

علت بی اشتهایی کودک

علت بی اشتهایی کودک

رفتار والدین ، ​​به ویژه مادران در مراحل اولیه رشد عادات غذایی کودک ، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *