تردد در چه شهرهایی مجاز است؟

به گزارش ایرنا ، در حالی که برخی مناطق قرمز رنگ است اما برخی هنوز نمی دانند که حرکت یا ورود و خروج از این شهرها ممنوع است.

 

اکنون وضعیت کرونر در بسیاری از مناطق کشور از قرمز به زرد و آبی تغییر کرده است. آنها می توانند با رعایت این روش ها و محدودیت ها کار کنند و محدودیت ها هوشمند هستند و به محض تغییر شرایط و رنگ مناطق ، محدودیت ها به طور حتم برمی گردند.

 

طبق دستورالعمل ستاد ملی تاج در شهرهای آبی ، مدارس زیر ۵۰ نفر می توانند فعالیت کنند اما در کلاس های اول و دوم دبستان حداکثر ۱۰ دانش آموز می توانند در کلاس ها شرکت کنند و محدودیت های ترافیک بین شهری در شهرهای زرد برداشته شده است. ای

 

اکنون که وضعیت تاجگذاری در کشور کمی تثبیت شده است ، سخنگوی ستاد ملی تاج تأکید کرد: روند بیماری در کشور به گونه ای است که حدود ۸۰٪ بستری شدن در بیمارستان و ۷۰٪ مرگ و میر کاهش یافته است ، اما من به هموطنان توصیه اکید می کنم ادامه حروف را دنبال کنید ، زیرا به محض اینکه عادی و بی دقت می شوید از دستورالعمل ها پیروی می کنید ، شدت بیماری افزایش می یابد.

 

با این حال ، محدودیت های ترافیکی همچنان بهترین و ارزان ترین راه برای کنترل ویروس هستند و این محدودیت ها هنوز توسط پلیس راهنمایی و رانندگی به شدت اعمال می شوند.

 

با توجه به آخرین وضعیت محدودیت های ترافیکی و مصوبات جلسات ستاد ملی علیه تاج ، تعداد زیادی از شهرهای کشور از نارنجی به زرد تغییر کرده اند ، بنابراین شهرهای گروه زرد می توانند شامل اتومبیل های پلاک خارجی و خودروهای پلاک محلی باشند. . و هیچ محدودیتی در ترافیک شبانه وجود ندارد.

 

ترافیک در شهرهای زرد مربوط به وسایل نقلیه ای است که پلاک شهرهای گروه نارنجی را دارند و اجازه رانندگی در هیچ یک از شهرهای کشور را ندارند ، مگر در شهر خودشان. بدیهی است که اگر این خودروها در جاده ها و شهرها تردد کنند ، توسط دوربین جریمه می شوند.

تردد در چه شهرهایی مجاز است؟

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مبارزه با تاجگذاری اخیراً از اجرای ممنوعیت تردد بین شهری از ساعت ۲۱:۰۰ تا ۰۴:۰۰ در شهرهای دارای وضعیت تاج زرد خبر داده و گفته بود: ممنوعیت ترافیک داخلی از ساعت ۲۱:۰۰ است. تا ساعت ۰۴:۰۰ و در شهرهای زرد. علاوه بر این ، این ممنوعیت ترافیک از ساعت ۲۱:۰۰ تا ۴:۰۰ ادامه دارد و اکنون ما شهری با تاج قرمز نداریم.

 

با این توصیفات ، وظیفه تردد اتومبیل در محدودیت های شبانه و ورودی-خروجی شهرها مشخص شده است ، اما برخی هنوز نمی دانند که در چه زمانی یا در کدام شهر می توانند سفر کنند.

 

ممنوعیت تردد در کدام شهرها اعمال می شود؟

 

طبق مصوبات ستاد ملی تاج ، ورود شماره های ثبت نام خارجی و خروج شماره های ثبت محلی از شهرهای گروه های قرمز و نارنجی ممنوع است. در شهرهای گروه های قرمز ، نارنجی ، زرد و آبی محدودیت های ترافیکی از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح ادامه دارد.

 

سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور گفت: طبق آخرین ابلاغیه ، تردد در بین شهرهای زرد زرد ، زرد آبی و زرد آبی نیازی به مجوز تردد ندارد.

 

وی گفت: از زمان خطر اول که محدودیت های ترافیکی در شهرهای قرمز و نارنجی و سپس در شهرهای زرد به پلیس گزارش شد ، پس از ممنوعیت تردد در شب در شهرهای قرمز و نارنجی که ادامه دارد ، به طور متوسط ​​۳۷٪ کاهش ترافیک جاده ای داریم. ”

 

سردار هادیان فر افزود: همکاران ما در سال ۱۹۸۳ تاسیس شدند و در شرایط طرح زمستانی و کنترل ترافیک شبانه و محدودیت های تاج با ۲۰۶۴ گروه و بیش از ۱۰ هزار نفر همکاری می کنند که جای تقدیر و تشکر دارد.

 

رییس پلیس راهور ناجا افزود: با لطف و کمک مردم و همیاری آنها شاهد بهبود روند بیماری و کاهش آن هستیم اما اکنون ۶ شهر با وضعیت قرمز و ۲۶ شهر با وضعیت نارنجی و ۲۱۹ شهر دارای وضعیت زرد هستند که تهران نیز در وضعیت زرد ‌است و ۱۹۲ شهر با وضعیت آبی داریم. همچنان ورود به شهرهای قرمز و نارنجی غیرمجاز است و در صورت ورود به شهرهای قرمز یک میلیون تومان و شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

 

وی گفت: منع تردد شبانه در کل شهرهای قرمز، نارنجی، زرد و آبی ادامه دارد و بنا به تشخیص استانداران با توجه به اوضاع و احوال شرایط منع تردد شبانه به پلیس ابلاغ خواهد شد.

 

سردار هادیانفر گفت: همچنان ورود و خروج خودروهای شخصی از شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع و ورود پلاک های غیربومی به این شهرها نیز ممنوع است.

 

رییس پلیس راهو ناجا افزود: تاکنون ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تخلف در  سیستم اولیه پلیس ثبت شده که از این میان دو میلیون و ۸۰۰ هزار جریمه به صورت قطعی ثبت سیستم شده و بقیه توسط سیستم چک اپراتوری پلیس در حال بررسی است و تعداد سه میلیون و ۴۰۰ هزار پیامک تذکر و اعمال قانون نیز برای هموطنان ارسال شده است.

 

هادیانفر اظهار داشت: میزان ۸۵ درصد تردد شبانه در ساعات ۲۱ تا ۴ صبح با اعمال قانون کاهش یافته و در جاده‌های کشور بر اساس آخرین آمار ۲۹ درصد کاهش داشته‌ایم.

 

سردار هادیانفر همچنین با اعلام اینکه همانطور که شاهد کاهش آمار کرونایی هستیم، گفت: متأسفانه در بعضی محورها مخصوصاً محورهای شمالی که قبلاً ۶۵ درصد کاهش داشته‌ایم به ۴۵ درصد کاهش رسیده‌ایم و این بیانگر افزایش ترددها است.

 

رییس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: بر اساس آخرین ابلاغ، تردد بین شهرهای زرد به زرد، زرد به آبی و آبی به زرد مجوز تردد نیاز نیست و هموطنان می‌توانند رفت و آمد کنند، لیکن برای سفرهای ضروری به شهرهای قرمز و نارنجی باید از طریق فرمانداریها مجوز بگیرند.

منبع:

https://www.beytoote.com/news/social/tnews11068460.html

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

دستنوشته‌های نیوتن درباره رمزگشایی از اهرام مصر به حراج گذاشته می‌شود

دستنوشته‌های نیوتن درباره رمزگشایی از اهرام مصر به حراج گذاشته می‌شود

به گزارش یورونیوز؛ اگرچه اکتشافات آیزاک نیوتون عمدتاً مربوط به ریاضیات بود ، اما وسواس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *