بهترین فیلم های جنیفر لارنس [۵+ فیلم برتر]

جنیفر لارنس کار خود را با بازی در سریال “Bill Angual” آغاز کرد که در سال ۲۰۰۶/۰۹ از شبکه TBS پخش شد. این بازیگر برای درخشش در این فیلم برنده جایزه هنرمند جوان شد.

کمی بعد ، در سال ۲۰۱۰ ، جنیفر لارنس وارد مرحله جدیدی در حرفه خود شد. او برای اولین بار در فیلم زمستان بدون استخوان با استقبال منتقدان بازی کرد. جنیفر برای درخشش در این فیلم برنده جایزه جشنواره فیلم ساندنس شد. او همچنین برای بازی در فیلم نامزد اسکار شد و دومین بازیگر جوان نامزد دریافت این جایزه شد.

در زیر بهترین فیلم های جنیفر لارنس را بررسی می کنیم. امیدوارم از تماشای هریک از این آثار لذت برده باشید.

بهترین فیلم های جنیفر لارنس در یک نگاه کوتاه

Best Movies of Jennifer Lawrence

  • زمستان استخوان‌سوز – Winter’s Bone
  • گنجشک سُرخ – Red Sparrow
  • جوی – Joy
  • حقه‌باز آمریکایی – American Hustle
  • مادر! – !Mother
  • دیوانه‌وار – Like Crazy
  • مسافران – Passengers
  • دفترچه اُمیدبخش – Silver Linings Playbook
  • مجموعه مردان ایکس – X-Men Franchise
  • بازی‌های گرسنگی – The Hunger Games

گنجشک سُرخ – Red Sparrow

Red Sparrow

یکی دیگر از بهترین فیلم های جنیفر لارنس « گنجِشک سرخ » است. فیلمی که در سال ۲۰۱۸ توسط « فرانسیس لارنس » کارگردانی شد و جنجال‌های زیادی به‌وجود آورد.

داستان فیلم اقتباس گرفته شده از رمانی با همین نام اثر « جیسون متئوس » است.

فیلم درمورد یک دخترجوان روس به‌نام « دومینیکا » است. دومینیکا دختر بالرینی است که وظیفه نگهداری ازمادر بیمار خودرا دارد. زمانی که‌ دومینیکا متوجه می‌شود ازپس مخارج زنگی برنمی‌آید و ممکن است خانه خودرا ازدست بدهد، دست به اقدامی می‌زند که مسیر زندگی‌اش را تغییر می‌دهد. دومینیکا وارد مدرسه‌ای می‌شود که به دختران جوان آموزش می‌دهد از جذابیت‌های جنسی خود درراستای سو‌ء استفاده و جاسوسی استفاده کنند. دومینیکا باوجود ناراضی بودن ازاین شرایط به‌استخدام این مدرسه درمی‌آید.

رمان مذکور درمیان مقامات سیاسی جایگاه خوبی دارد و استقبال خوبی ازآن شد، به‌همین دلیل انتظار می‌رفت که‌فیلم آن‌نیز بتواند به چنین جایگاهی دست پیدا کُند. شاید انتقادات زیادی نسبت به‌جهت داربودن فیلم و بدجلوه دادن روس‌ها به‌این فیلم وارد شده باشد، اما کیفیت این فیلم و درخشش جنیفرلارنس به‌عنوان نقش اصلی، نکته‌ای است که هرفردی را مجاب می‌کنُد تا این عنوان را ببیند.

گنجشک سرخ با بودجه‌ای بالغ بر ۶۹میلیون دلار ساخته شد و توانست در بازار جهانی فروشی نزدیک به ۱۵۲ میلیون را تجربه کند.

 

مسافران – ۲۰۱۶ – Passengers

طرفداران جنیفر لارنس با دیدن این فیلم هیجان زده می شوند زیرا بار دیگر استعدادهای او را مشاهده خواهند نمود. این فیلم اخلاقیات و باورهای شما را زیرسوال می برد. سفینه فضایی آوالون ۵۰۰۰ مسافر را در یک سفر ۱۲۰ ساله به سیاره هوم استید ۲ می برد.

در این میان مشکلاتی باعث می شود جیم پرستون (کریس پرت) بیدار شود. پس از یک سال جیم می خواهد خودکشی کند اما به جای آن مسافر دیگری به نام آرورا لین (جینفر لارنس) را بیدار می کند.

برای جلب اعتماد آرورا به او می گوید سیستم اش معیوب شده. آرورا پس از اگاهی از اینکه آن سیاره را دیگر نخواهد دید خاطرات خود را نوشته و عاشق جیم می شود. با این حال پس از اینکه متوجه می شود جیم چه کرده، از اینکه زندگی او را نابود کرده است از جیم متنفر می شود.

رویارویی با مرگ باعث می شود به وضعیت خود بیندیشند. آرورا تصمیم می گیرد به جای خوابیدن در محفظه زمان باقی مانده را با جیم بگذراند. شما کدام یک را ترجیح می دهید؟ زندگی با افرادی که نمی شناسید یا وقت گذرانی با تنها کسی که عاشقش هستید؟

مادر! – !Mother

Mother Movie

از دیگر فیلم‌های خوب جنیفر لارنس می‌توانیم « مادر » رانام ببریم. فیلمی که درسال ۲۰۱۷ توسط « دارن آرنوفسکی » کارگردانی شد. نکته‌ای که‌در مورد مادر! وجود دارد، داستان گُنگ و نامفهوم آن است. به‌نحوی دیگر شاید آن‌را نتوانیم از بهترین فیلم‌های جهان بدانیم، اما بازی دلنشین جنیفر لارنس موجب شده تا این‌فیلم را در لیست « بهترین فیلم های جنیفر لارنس » قراردهیم.

داستان فیلم به‌طور عجیبی شروع می‌شود. زنی (جنیفر لارنس) درکنار همسرش (خاویر باردم) زندگی عاشقانه‌ای را آغاز کرده‌اند. مرد شاعری مشهور و محبوب است که اخیرا دچار بن‌بست ذهنی شده و تشویشی را درذهن خود تجربه می‌کند. کمی بعد غریبه‌ای وارد داستان می‌شود و درب خانه این زوج را می‌زند. مرد غریبه فکر می‌کند که‌این خانه مهمان‌سرا است، اما درکمال تعجب می‌بیند که منزل مسکونی است و نکته‌ی عجیب‌تر زمانی اتفاق می‌افتد که مرد شاعر بدون رضایت همسرش، این غریبه‌را به‌خانه دعوت می‌کند.

کمی بعد نوبت به ورود همسر مرد مسافر می‌شود و این درست زمانی است که لحظات مهم فیلم آغاز می‌شود.

همانطور که گفتیم فیلم بسیار گُنگ و مبهوم شروع می‌شود. به‌طوری که تا میانه‌ی فیلم اسم کاراکترها نیز مشخص نیست و مخاطب باید بدون دانستن پیشینه‌ی آن‌ها، بازی‌شان را درک کُند.
این گُنگ و نامفهوم بودن در فیلم‌نامه‌ی داستان نیز وجود دارد. به‌طوری که جنیفر لارنس و فایفر ( کاراکترهای اصلی داستان ) نیز اعلام کرده‌اند که‌پس از مطالعه فیلم‌نامه نتوانسته‌اند آن‌را درک کنند.

به‌طور کلی بازی جنیفر لارنس دراین فیلم و ایجاد فضای تقریبا وحشت‌آوری که توسط او ایجاد می‌شود، مادر! را درلیست بهترین فیلم های جنیفر لارنس قرار داده.

جوی – ۲۰۱۵ – Joy

این فیلم که حاصل همکاری “دیوید او راسل” و “جنیفر لارنس” است، داستان زندگی جوی مانگانو را روایت می‌کند. جوی مانگانو زنی خودساخته است که توانست از صفر شروع کند و به ثروتی میلیون دلاری دست پیدا کند و سپس وارد سینما شود.

نتیجه همکاری این دو نفر نسبت به همکاری قبلی‌شان متفاوت بود و اگرچه اشکالات کوچکی داشت، یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های جنیفر لارنس را در خود دارد. پس از بازی نقش‌های مکمل در فیلم‌های “دفترچه امیدبخش” و “حقه‌بازی آمریکایی”، جنیفر لانرس بالاخره توانست نقش اول را در یکی از فیلم‌های راسل بازی کند و یکی از بهترین اجراهای خود را نیز ارائه داده است. بازیگری او پرانرژی و حرفه‌ای است و به همراه داستان قوی و جذاب فیلم جوی را به یک اثر به یاد ماندنی تبدیل کرده است.

دیوانه‌وار – Like Crazy

Like Crazy

یکی دیگر از بهترین فیلم های جنیفر لارنس « دیوانه‌وار » است. این فیلم درسال ۲۰۱۱ به‌اکران درآمد و کارگردانی آن را دریک دورمس انجام داده.

داستان فیلم درمورد کالجی در شهر لس‌آنجلس است که‌در آن یک دانشجو به‌نام « آنا » دلباخته‌ی همکلاسی خود « جیکوب » شده‌است. کمی پس‌از اینکه رابطه‌ی آنا و جیکوب اوج می‌گیرد، محلت اقامت و ویزای آنا به‌اتمام می‌رسد و مجبور به‌ترک آمریکا می‌شود.

نکته‌ی قابل توجه درمورد فیلم دیوانه‌وار این است که جنیفر لارنس دراین فیلم یک نقش مکمل را ایفا می‌کند. درواقع او صمیمی‌ترین دوست آناست و درتمام فیلم نقش پررنگی را ایفا می‌کند.

دیوانه‌وار یکی از کم‌هزینه‌ترین فیلم‌هایی است که طی سال‌های اخیر ساخته شده. این فیلم با هزینه ۲۵۰ هزار دلاری تولید شده و موفق شده فروشی بالغ بر۳٫۵ میلیون دلار را در گیشه تجربه کُند. این فیلم می‌تواند یک کلاس آموزشی برای کارگردانان و تهیه‌کنندگان کم بضاعت باشد. دراین فیلم سعی شده باکمترین تعداد بازیگر داستان فیلم پیش‌برود.

 

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

بهترین فیلم های جادوگری

بهترین فیلم های جادوگری [این فیلم ها دیدن داره!]

جادوگری یکی از فیلم هایی است که طرفداران خاص خود را دارد. تماشای فیلم ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.