با همسری که مدام ایراد می‌گیرد چه کنیم؟

هر ازدواجی گاهی می تواند چالش برانگیز باشد. و همه ما بعضی اوقات از طرف شریک زندگی خود شکایت و نارضایتی می شنویم. اما اگر این مخالفت ها و بهانه ها دائمی شود چه می شود؟

 

زندگی با همسری که به نظر می رسد همیشه چیزی برای شکایت پیدا می کند بسیار دشوار و دردناک است. شما باید به دلیل سلامت روحی و روانی خود راههایی برای غلبه بر چنین شرایطی پیدا کنید.

 

چرا شوهرتان به شما اعتراض می کند؟

اگر درک کنید که بیشتر انتقادها و اشتباهات همسرتان ارتباط مستقیمی با شما ندارد ، بسیار بهتر و امیدوارتر خواهد بود ، اما باور اینکه وقتی شکایت شوهرتان معمولاً مستقیماً متوجه شماست ، باور کردنش سخت است. اما واقعیت این است که هرکسی از دیگران تقصیر کند ، در حال حاضر از خود و زندگی خود ناراضی است. همسر شما ممکن است پدر یا مادری انتقادی داشته باشد که یاد گرفته است از این طریق ارتباط برقرار کند ، یا ممکن است خشم پنهانی داشته باشد یا از چیزی که سالها داشته است پشیمان شود.

 

اگر شوهر شما آنقدر بالغ است که می تواند به آینه نگاه کند و دلایل واقعی و پنهان خشم خود را تأیید کند ، زندگی مشترک شما به سمت بهتر تغییر می کند. اما در غیر این صورت ، باید بپذیرید که نارضایتی و بهانه گیری او اغلب هیچ ارتباطی با اعمال و رفتار شما ندارد. اگر در اطراف نبودید ، احتمالاً همین حرف را از شخص دیگری می شنیدید.

 

واکنش های خود را عاقلانه انتخاب کنید

رایج ترین واکنش ها به انتقاد و بهانه گیری بین همسران ، جنگ و اختلاف است. اختلافات شرایط ناخوشایند اعتراض را حفظ می کند و شما وارد میادین می شوید. با این حال ، چنین واکنش هایی فقط باعث تشدید تنش بین شما و همسرتان می شود. بهترین عکس العمل نشان دادن هیچ واکنشی نیست! یعنی بدیهی است که به شریک زندگی خود گوش دهید ، اما در عین حال آرامش خود را حفظ کنید و انتقادات و مخالفت های او را بررسی نکنید.

با همسری که مدام ایراد می‌گیرد چه کنیم؟

البته این بدان معنا نیست که شما باید کاملاً ساکت باشید و احتمالاً شریک زندگی خود را تحریک کنید. مثلاً می گوید: خانه را خوب تمیز و مرتب نمی كنید. شما می گویید: ممکن است حق با شما باشد. او می گوید: “شما باید ماشین جدیدی بخرید.” شما می گویید: من به آن فکر می کنم. او می گوید: “من می خواهم بیشتر شبیه پدر و مادر من باشی.” شما می گویید: من دوست ندارم مقایسه کنم.

 

از احساسی که در این لحظه در شما بیدار می شود یک قدم عقب بروید

البته نادیده گرفتن احساسات قوی دشوار است ، به خصوص اگر منفی باشند. اما عکس العمل و صحبت کردن با توجه به آزار و اذیت مشاهده شده احتمالاً فقط باعث می شود که هر دو در لحظات دردناک شرکت کنند و نتوانند به یکدیگر کمک کنند.

 

بی طرفانه در مورد انتقاد همسرتان فکر کنید

مسئله دفاع و آغاز مبارزات کلامی چالش های جدیدی ایجاد می کند. ابتدا ببینید آیا اصلا انتقاد از شما صحت دارد یا خیر. با خود صادق باشید و شرایط را قضاوت کنید. از خود بپرسید: “آیا ممکن است شما کاری عمدی کرده باشید که باعث رنجش همسرتان شود یا باعث شود او بی احترامی شود؟”

برای خود حد و مرز تعیین کنید

اگر همه چیز را بررسی کرده اید و دلیلی برای رفتار بد همسرتان پیدا نکرده اید ، باید خودتان کاری انجام دهید. وظیفه شوهر شماست که با شما احترام و ملاحظه کند. تعیین مرزهایی برای فردی سالم درست مانند ساختن حصار محکم در اطراف خانه است که از اشیا valu با ارزش شما محافظت می کند. بخشی از مراقبت های شخصی این نیست که کسی به عزت نفس شما آسیب برساند ، و اینجاست که مسئله مرزهای شخصی مطرح می شود.

 

تعیین مرزها به معنای کنار گذاشتن دیگران از زندگی شما نیست. فقط باید در کمکی که به دیگران می کنید بیشتر مراقب باشید. اگر نسبت به حصاری که در اطراف خود ساخته اید وفادار و جدی باشید ، هر دو انتخاب سبک زندگی سالم را یاد می گیرید.

مرزهای شخصی خود را چگونه تعریف می کنید؟

تعیین وضوح مرزها دشوار است اما با تمرین می توانید آنها را به خوبی یاد بگیرید.

 

. جملات خود را با “من” شروع کنید تا روی خودتان متمرکز بمانید و به نظر نمی رسد دیگری را سرزنش کنید.

 

. لحن و لحن خود را نرم نگه دارید ، اگر فریاد بزنید و فریاد بزنید ، شوهر شما فقط هیجان شما را می شنود و شما به آنچه می خواهید نمی رسید.

 

. خوش بین باشید ، تعیین مرزها ممکن است در ابتدا احساس خوبی نداشته باشد ، اما برای هر دوی شما خوب است.

 

. شوهر شما ممکن است حرفه شما را درک کند یا با عصبانیت واکنش نشان دهد. وظیفه شما این نیست که واکنش او را تعیین کنید ، حساس باشید ، بلکه جدی و محکم باشید.

 

از یک مشاور کمک بخواهید

مشاوره می تواند یک منبع عالی برای حمایت از هر کسی باشد که در یک شرایط دشوار قرار دارد. یک جفت چشم و گوش دیگر می تواند ظاهر جدیدی به شما و همسرتان بدهد. حتی اگر شوهر شما موافقت نکند به مشاور مراجعه کند ، می توانید با صحبت با شخصی که ازدواج و مشکلات آن را می فهمد ، از تصمیمات وی استفاده کنید. حتی فقط دانستن اینکه شخص دیگری وجود دارد که مشکل شما را می فهمد و چالش های شما را می فهمد ، به شما شجاعت و دلگرمی می دهد.

منبع:

https://www.beytoote.com/wedlock/movafaghiat-raz/fellow6-constantly-complaining.html

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

علت بی اشتهایی کودک

علت بی اشتهایی کودک

رفتار والدین ، ​​به ویژه مادران در مراحل اولیه رشد عادات غذایی کودک ، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *