با شوهر بی‌حوصله چگونه رفتار کنیم؟

اگر از بی حوصلگی شوهرتان شکایت دارید و نگران هستید که این بی حوصلگی دلیل سرد شدن رابطه شما و دوست نداشتن آن باشد ، باید بگوییم دلایل زیادی برای بی حوصلگی همسرتان وجود دارد. در این مقاله ، ما به عواملی که باعث دلزدگی مردان از زندگی مشترک و راهکارهای مقابله و بهبود آن می شود ، پرداختیم. با بیتوته باشید.
بسیاری از عوامل باعث بی صبری زن و شوهر در زندگی می شود ، باعث از بین رفتن میل و تمایل به زندگی در یک رابطه زناشویی می شود که باید آگاهانه از این امر جلوگیری کرده و برای ساختن یک زندگی خوب به یکدیگر اعتماد کنند.

 

اما در این بین یکی از همسران امید به زندگی مشترک را از دست می دهد. به عنوان مثال ، دختر یا پسری که با هزاران امید و آرزو وارد زندگی مشترکی می شود و می خواهد با تخیل خودش زندگی شادی داشته باشد با تنبلی ، بی حوصلگی یا کم حرفی همسرش و تمام انگیزه های آنها روبرو می شود. برای زندگی ناپدید می شود.

 

بسیاری از زنانی که به مراکز مشاوره ازدواج مراجعه می کنند شکایت دارند که همسرانشان بسیار خسته ، بی حال و پرحرف هستند و بهانه هایی مانند خستگی یا کمک از پایین را گوش نمی دهند و درد و دل را گوش می دهند. شوهرشان شانه بالا می اندازد.

 

همسر بی حوصله

آیا شخصی را می شناسید که در زندگی خود لحظه ای کسالت و ناراحتی نداشته باشد؟

آیا تا به حال احساس کرده اید که از زمین و هوا شکایت دارید؟

یا قلب شما به یک دلیل و حتی بدون دلیل گرفته شده و هیچ حوصله ای با کسی ندارید؟

 

این احساسات و رفتارها ، شبیه به این موقعیت ها ، در زندگی روزمره بسیاری دیده می شود. وقتی زیر یک سقف زندگی می کنید ، به نظر می رسد که روحیه خوب و بد مسری است ، بنابراین “روحیه” دیگری باید برای شما مهم باشد.

 

مهمترین نکته در این شرایط بین شما و همسرتان این است که خستگی خود را نادیده نگیرید و واکنش درست و سازنده ای از خود نشان دهید. با آن صبور باشید تا همه چیز مانند گذشته و حتی بهتر از قبل باشد.

 

اگر با بی حوصلگی همسرتان روبرو هستید ، باید چند نکته را بدانید ، اول اینکه نوع رفتار و بازخورد شما در رابطه با همسرتان بسیار مهم است و دوم اینکه ، باید به دنبال علت این ناامیدی باشید و بی حوصلگی.

 

فراموش نکنیم که ما ازدواج کرده ایم تا در همه موارد با شوهران خود شریک باشیم و در کنار آنها باشیم ، بنابراین باید همیشه در کنار آنها باشیم و به سخنان آنها گوش فرا دهیم تا اطمینان حاصل شود که شرایط برای رفع این بی حوصلگی از بین می رود. .

 

البته علائم حوصله شما ممکن است نشانه ای از ویژگی های شخصیتی همسرتان باشد ، به این معنی که همسرتان از ابتدا معمولاً درون گرا بوده است که این موضوع جداگانه است.

 

دلزدگی شوهرتان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد ، حتی برای خودتان. اما اگر رفتار خود را به درستی مطالعه کنید و دلیلی برای این کسالت در زندگی مشترک خود پیدا نکنید ، باید علت آن را در حفره های شخصیت وی پیدا کنید.

 

در مورد مسائل روانشناختی ، زخم روانی این افراد احساس رها شدن است. این که آیا این احساس به اندازه از دست دادن پدر و مادر در کودکی واضح و آشکار است یا غیرقابل مشاهده است ، به گونه ای که کودک احساس می کند از نظر عاطفی رها شده و نادیده گرفته شده است و در بیشتر موارد والدین هنوز مقصر هستند.

 

 

پدری داشته باشید که غالباً از خانواده دور باشد یا مادری که خانه را ترک کرده است. این موارد باعث ناراحتی نمی شود. این افراد در دوران جوانی جرات نمی کنند که یک روند عاطفی را شروع کنند و احساس رها شدن را بازیابی کنند.

با شوهر بی‌حوصله چگونه رفتار کنیم؟

آنها این کار را با نادیده گرفتن و آزادسازی احساسات خود یا احساسات شما انجام می دهند. وقتی این کودکان بزرگ می شوند ، سعی می کنند تجربه تلخ رها شدن توسط والدین خود را به اشتراک بگذارند. بنابراین ، فقط ارزش آنها این است که بتوانند در مشاغل و فعالیت های مختلف موفق شوند و برای جلوگیری از درد ، با کارهای دیگر سرگرم شوند.

 

چگونه با شوهر بی حوصله رفتار کنیم

 

 

آیا دنیای مردان را به خوبی می شناسید؟

در مورد بی حوصلگی و بی مزه بودن شوهرتان باید بگویم که این موضوع باید توسط هر دو مورد بررسی شود. مشکل ممکن است در همسرتان باشد و این احتمال وجود دارد که نظر و انتظارات شما چنین تعبیری از او باشد. عدم آگاهی کامل از جنس مخالف از طرف شما و انتظارات غیرواقعی می تواند دلیل چنین مشکلاتی باشد.

امروزه یکی از مشکلات بسیاری از زوجین این است که دختران و پسران قبل از ازدواج انتظاراتی را که از زندگی پس از ازدواج دارند و در نتیجه رمان ها ، فیلم ها و خیالاتی که دارند زندگی می کنند ، در ذهن خود دارند. خودشان که یافتن آن تقریباً غیر واقعی است یا بسیار دشوار است. نگاه های غیرواقعی و رویایی را از زندگی مشترک دور کنید و از زندگی واقعی خود لذت ببرید.

 

به یک مشاور مراجعه کنید. مشاور به شما می گوید انتظارات شما چقدر خوب است و واکنش همسرتان را ارزیابی می کند. مشاور با تعادل بخشیدن به انتظارات شما و فعال کردن همسرتان برای داشتن پاسخ های مناسب ، مشکل را حل خواهد کرد.

 

نقاط قوت رابطه خود را ببینید

به جای اینکه به زندگی غیرواقعی یا ظهور روابط زوج های دیگر نگاه کنید و زندگی درونی خود را با آنها مقایسه کنید ، سعی کنید بر زیبایی ها و ارزش های حفظ شده در رابطه با همسرتان تمرکز کنید. جنبه های مثبت بسیاری در زندگی شما وجود دارد که ممکن است کاملاً آنها را نادیده گرفته باشید.
تهیه لباس برای کودکان بی خانمان کمک مالی
بهترین راه برای جذب پیروان واقعی

 

انتظارات خود را با او در میان بگذارید

در مورد چنین همسرانی ، ما باید با آنها صحبت کنیم و آنچه را که از آنها انتظار داریم به آنها بگوییم و اگر با آنها صحبت نکنیم ، مشکلات جدی تری پیش می آید که برای جبران آن خیلی دیر است. بنابراین اگر پرشور هستید و شوهرتان بی تاب و ساکت است تا او را لمس نکند ، می توانیم به او بگوییم که از او چه انتظاری داریم و همچنین نحوه گفتگو با او را تغییر می دهیم تا انگیزه گفتگو را پیدا کنیم.

 

زندگی مشترک خود را از یکنواختی خارج کنید

بیایید سعی کنیم برنامه های سرگرم کننده بسازیم و حتی شوهرمان را مجبور به شرکت در این برنامه ها کنیم. ممکن است در ابتدا دشوار باشد ، اما بعد از آن بسیار آسان خواهد شد و زندگی ما همان چیزی است که می خواهیم. اگر سینما دوست دارد بلیط بگیرد و او را غافلگیر کند ، بیایید با هم به سینما برویم. به خود برسید و سعی کنید شاداب و سرحال باشید. غذاهای مورد علاقه او را درست کنید و در روزهایی که فکر می کنید خسته می شود.

 

به مراقبت و مسئولیت های سنگین همسرتان فکر کنید

مدت هاست که گفته می شود: “در مبارزه با در ، باید سنگ بنای آسیا باشد” ، اما واقعیت این است که گاهی سنگ بنای خسته می شود. در فرهنگ ما ، مسائل مهم مالی مانند مسکن و نیازهای زندگی به عهده مردان است. اداره زندگی کار ساده ای نیست. فراز و نشیب های زیادی وجود دارد. مردان گاهی اوقات لباس رزمی می پوشند و با مشکلات به جنگ می روند.

 

نمی توانید انتظار داشته باشید که شوهرتان همیشه مردی شاد و سرحال باشد. او همچنین ممکن است دچار فرسودگی شغلی شود ، احساس کند که تمام زندگی خود را وقف خانواده اش کرده است ، و خودش سهم کمی از آرامش و آسایش و سایر افکار مشابه را دارد که اگرچه موقتی است ، اما شما باید این را داشته باشید. دلزدگی تشخیص.

 

قدر تنهایی او را بدانید

اگر سهم منطقی در تنها ماندن داشته باشید ، هر یک از شما از بودن در کنار هم خوشحال خواهد شد. او را تشویق کنید که یک شب جمعه به خانه مادرش برود. اگر می خواهد به تنهایی با دوستانش سرگرم شود ، مخالفت نکنید و غر بزنید.

 

بحران های ذهنی مردان را درک کنید

گاهی اوقات در زندگی یک مرد بحران وجود دارد. مثلاً اخراج می شود ، یکی از والدینش بیمار می شود یا سرمایه گذاری های مالی اش از کار می افتد و غیره. در چنین شرایطی او چیزی غیر از زنی که در کنارش آرام و محکم است و سکوت و بدخلقی خود را بر سر دوست نداشتن خود نمی گذارد ، نمی خواهد و همه کارهای حاشیه ای را ترتیب می دهد تا بتواند از پس بحران برآید. مردان عاشق شنیدن این جمله هستند: نگران نباشید ، ما آن را با هم درست خواهیم کرد!

 

اگر شوهرتان متوجه شود که بحران ها شما را نمی ترساند و به توانایی های او اعتقاد دارید ، او احساس آرامش می کند. مردان علی رغم ظاهرشان ، روحیه بسیار حساسی دارند و اگر خود را در زندگی شغلی و اجتماعی بیابند ، حضور بدون قید و شرط همسران آنها می تواند کمک زیادی به پا شدن آنها کند. وقتی در روزهای ناامیدی ، کسالت و بدخلقی یکدیگر را دوست دارید و همچنین به از بین بردن “بدخلقی” کمک می کنید ، به این معنی است که احساسی از زیبایی عشق بین شما ایجاد می شود.

 

شریک زندگی خود را لعنتی نکنید

اگر شوهر شما می خواهد این گفتگو را به تعویق بیندازد ، اگر می خواهید صحبت کنید ، بدانید که اکنون زمان آن نیست ، او را کتک نزنید و او را تحت فشار قرار ندهید. بگذارید برود و به او بگوید که مشتاق شنیدن او هستی و وقتی آماده شد با او صحبت می کنی.

منبع:
https://www.beytoote.com/wedlock/tafahom/bored1-husband-treated.html

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

علت بی اشتهایی کودک

علت بی اشتهایی کودک

رفتار والدین ، ​​به ویژه مادران در مراحل اولیه رشد عادات غذایی کودک ، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *