بایسکشوال چیست

دوجنسگرایی یکی از چهار نوع گرایش جنسی (همجنسگرایی ، دگرجنس گرایی ، دوجنس گرایی و غیر همجنس گرایی) است. در دوجنسگرایی ، همانطور که از نامش پیداست ، فرد برای داشتن یک رابطه عاطفی و جنسی تمایل به داشتن هر دو جنس مخالف و یا جنس مخالف دارد.

این وضعیت شرایط و چالش های خاصی را ایجاد می کند و گاهی پذیرش آن برای شخص و دیگران بسیار دشوار است. دوجنسگرایان مراحل مختلفی را برای پذیرش گرایش جنسی خود طی می کنند و طی آن درگیر احساسات و مشکلات خاصی می شوند.

بسیاری از افراد وقتی از دوجنسگرایی جنسی و عاطفی همسر خود مطلع می شوند گیج و گیج می شوند و نمی دانند چه کاری باید انجام دهند. خواندن این مقاله به شما در درک بهتر دلایل و یافتن راه حل مناسب کمک می کند.

 

بایسکشوال چیست؟

دوجنسیتی شامل جاذبه عاطفی ، کشش جنسی ، یا رفتار جنسی با افراد هر دو جنس است. یعنی افراد دوجنسگرایان هم از نظر جنسی و هم از جنس مخالف تمایلات جنسی و احساسی دارند. دوجنس گرایان برخلاف تراجنسیتی ها تمایلی برای تغییر جنسیت ندارند و جنسیت خود را دوست دارند. برای اطلاعات بیشتر در مورد افراد تراجنسیتی کلیک کنید.

در حقیقت ، یک فرد دوجنس گرا میل جنسی به بیش از یک رابطه جنسی دارد. دلایل این امر می تواند بسیار پیچیده باشد. برخی معتقدند که تفاوت های ساختاری و شیمیایی بین مغز دوجنسگرایان و دیگران وجود دارد.

ترکیبی پیچیده از دلایل بیولوژیکی و ژنتیکی با شرایطی که در بدو تولد رخ می دهد ، می تواند منجر به این وضعیت شود. برخی از چالش های آموزشی و عوامل روانشناختی خانواده نیز ممکن است در آن گنجانده شود.

 

چالش‌های بایسکشوال

کلیشه های مختلف جنسیتی در جامعه وجود دارد که باعث می شود افراد جامعه دوجنسیتی را به رسمیت نشناسند. معمولاً افراد افراد را در گروه همجنسگرایان و دگرجنسگرایان طبقه بندی می كنند و میانگین موقعیت را چنین نمی دانند.

برخی افراد تصور می کنند که دوجنس ها افرادی هستند که هنوز بر چالش هویت خود غلبه نکرده اند و تکلیف آنها با گرایش جنسی مشخص نیست. بنابراین در آینده یا همجنسگرایان مطلق می شوند یا همجنسگرایان مطلق. برای اطلاعات همجنسگرایی کلیک کنید.

چالش دیگری که دوجنسگرایان با آن روبرو هستند بی اعتمادی جامعه به آنها است. باور عمومی افراد جامعه این است که دوجنسگرایان ناپایدار هستند و خواسته های جنسی آنها نوعی انحراف جنسی تلقی می شود.

به دلیل وجود چنین کلیشه هایی در جامعه و طرد شدن توسط افراد دیگر و عدم حمایت اجتماعی از آنها ، دوجنسگرایان معمولاً گرایش جنسی خود را پنهان می کنند و خود را به عنوان دگرجنسگرای (همجنسگرای مطلق یا دگرجنسگرایی مطلق) معرفی می کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد اختلالات عملکرد جنسی کلیک کنید.

این ناتوانی در ایجاد گرایش و طرد جنسی ، چه توسط همجنسگرایان و چه دگرجنسگرایان ، باعث استرس و اختلالات روانشناختی می شود. این می تواند به خطر بیشتر خودکشی منجر شود. اما آیا دوجنسگرایی واقعاً در گروه اختلالات جنسی قرار دارد؟ پاسخ این س stillال هنوز مشخص نیست و اختلاف نظرهای زیادی در این مورد وجود دارد.

سلامت روان در بایسکشوال

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که در مورد دوجنسگرایی به ذهن خطور می کند این است که آیا این یک اختلال روانی است یا خیر و بنابراین باید درمان شود. پاسخ به این سوال بسیار پیچیده است. انجمن روانشناسی آمریکا گفت که میل جنسی را می توان بین همجنسگرایی مطلق و دگرجنسگرایی مطلق قرار داد.

یعنی لازم نیست فرد همجنسگرا یا دگرجنس گرا باشد. از طرف دیگر ، برخی فشارهای جامعه می تواند این افراد را گیج کند ، یا عدم آموزش جنسی لازم می تواند یک نوجوان یا جوان را فکر کند که وضعیت آنها غیرطبیعی است.

نحوه تشخیص بایسکشوال

درک جنسیت فرد لزوماً به معنای داشتن تجربه در این زمینه نیست. با تصور و فکر کردن در مورد آن ، فرد متوجه می شود که افرادی از هر دو جنس وجود دارند که تمایلات جنسی و عاطفی نسبت به آنها دارند. در این حالت ، روانشناسان مقیاس هایی ساخته اند که با پر کردن آنها می توان ایده روشنی از گرایش جنسی آنها به دست آورد.

آیا من بایسکشوال هستم؟

هیچ آزمایش دقیقی برای اندازه گیری دوجنسگرایی وجود ندارد ، اما اگر به دوجنس گرا بودن خود مشکوک هستید ، یک راه تحقیق در مورد گرایش ها و تمایلات شما برای تماشای فیلم و عکس است. به عنوان مثال ،

همجنس گرایان از تماشای فیلم و عکس از جنس مخالف تمایلی ندارند ، در حالی که افراد دوجنسگرایان از عکس ها و فیلم های زن و مرد به طور یکسان لذت می برند و به همان اندازه مورد علاقه هر دو جنس هستند.

البته بخاطر داشته باشید که زنان دگرجنس خواه ممکن است به طور طبیعی تمایل به دیدن عکس و فیلم از زنان دیگر داشته باشند و این تمایل اندک را نباید با دوجنسگرایی اشتباه گرفت. با این حال ، بیشتر افراد از اوایل بلوغ و حتی زودتر از آن در مورد گرایش جنسی خود مطلع می شوند.

مراحل رشد هویت دوجنسیتی

اولین مرحله در رشد هویت ، مرحله سردرگمی است. در این دوره فرد نسبت به خودش بدبین است و از دیدن هم همجنسگرایی و هم همجنسگرایی متعجب و مضطرب می شود. غالباً در این مرحله افراد برخی از گرایشات خود را انکار می کنند و سعی می کنند خود را طبیعی نشان دهند و می گویند جنس دگرباش هستند.

مرحله دوم زمانی اتفاق می افتد که فرد متوجه شود وضعیتی به نام دوجنسیتی وجود دارد. در این مرحله ، آنها معمولاً درگیر چگونگی برقراری رابطه با شریک زندگی خود هستند و سوالاتی مانند وفاداری برای آنها ایجاد می شود.

مرحله سوم زمانی اتفاق می افتد که فرد خود را به عنوان دوجنس معرفی کند. یعنی فرد خود را در هویت جنسی خود تثبیت می کند و آن را می پذیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هویت جنسی کلیک کنید.

در آخرین مرحله ، وقتی ناامنی ثابت است ، همیشه در چالش و تردید بین همجنسگرایان و دگرجنسگرایان باقی می ماند. گاهی ممکن است بیشتر به یک طرف تمایل داشته باشد و به هویت دوجنسیتی خود شک کند. عدم اعتماد اطرافیان و کلیشه های ذکر شده این وضعیت را بدتر می کند.

گسترش دوجنسیتی

مطالعات شیوع متفاوت دوجنسگرایی را محاسبه کرده اند. بسیاری از افراد ممکن است در طول زندگی خود با یک همجنس باز رابطه جنسی داشته باشند و هنوز هم جنس مخالف داشته باشند. همه این افراد لزوما دوجنس گرا نیستند و دوجنسیتی محسوب نمی شوند. برخی مطالعات شیوع ۱ تا ۳ درصد را در مردان و زنان در سنین ۱۸ تا ۴۴ سال تخمین می زنند.

ازدواج در دوجنسگرایی

افراد دوجنسیتی ممکن است در نهایت تصمیم بگیرند که با یک نفر زندگی کنند. اما این حالت ناامنی ممکن است دائمی باشد و گرایش هایی به افراد از جنس مخالف وجود داشته باشد. اما این بدان معنا نیست که ازدواج آنها ناپایدار یا بی وفا خواهد بود. مثل همه ازدواج های دیگر ، یکی تصمیم می گیرد با هم زندگی کند و تصمیم می گیرد که در یک رابطه بماند یا نه.

همانطور که بعد از ازدواج می توان همه دگرجنس گرایان را به سمت دیگران جذب کرد ، اما به دلیل مشکل ارادت به زندگی زناشویی آنها ، دوجنس ها نیز می توانند همین کار را انجام دهند.

درباره‌ی میزبان مووی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *