آیا کودکان را به مادربزرگ ها و پدربزرگ‌ها بسپاریم؟

آقایانی که تکلیف آنها روشن است: کار و کار. حتی گاهی اوقات آنها قبل از بیدار شدن کودک از خانه خارج می شوند و قبل از خواب به کار خود برمی گردند. در طول روز ، آنها حتی ممکن است کودک خود را نبینند. فقط تعطیلاتی وجود دارد که هزار و بیشتر کار دارد. حتی پدرانی که گزینه های بیشتری دارند هنوز نمی توانند بیش از نیمی از روز را با فرزندشان بگذرانند.

 

اما کودکان هنوز هم نیاز به توجه و مراقبت دارند. نیازهای آنها با رشد و تحول جامعه تغییر چندانی نکرده است. کودک هنوز به کسی نیاز دارد که به او غذا بدهد ، از سلامتی او مراقبت کند ، از او در برابر خطرات احتمالی محافظت کند ، با او وقت بگذارد ، برایش بخواند ، با او بازی کند ، با او بازی کند و به س .الات بی پایان او پاسخ دهد.

 

اما در زندگی امروز ، از یک سو ، والدین بسیار مشغول هستند و از طرف دیگر ، شیوه جدید زندگی مانند گذشته نیست ، زمانی که اقوام نزدیک به یکدیگر و حتی در یک خانه بودند و کودک همیشه مملو از افرادی بود که می توانستند از او مراقبت کنند. بنابراین چه کار کنم؟

کدام راه حل موثرتر و کاربردی تر است؟

والدین گزینه های مختلفی را برای حل این تعارض می بینند ، یعنی نیاز کودک به گذراندن وقت با او ، از یک طرف و کمبود وقت والدین از طرف دیگر.

۱٫ هماهنگی ساعت کاری والدین
برخی افراد کار خود را طوری تنظیم می کنند که حداقل هر یک از والدین هر ساعت در کنار کودک باشد.

۲. کار نیمه وقت و مهد کودک
برخی کار نیمه وقت را انتخاب می کنند ، ساعاتی از روز را در مهد کودک یا اتاق بازی می گذرانند و بقیه روز را از خود مراقبت می کنند.

۳٫ پرستار
دیگران پرستار را انتخاب می کنند. پرستار می تواند زمان بیشتری را با کودک بگذراند ، حتی از او در خانه مراقبت کند و در هر زمان از روز در کنار پدر و مادر باشد. علاوه بر این ، وی ممکن است تحصیلات یا تجربه والدین خوبی داشته باشد. اما انتخاب یک پرستار خوب اصلاً کار ساده ای نیست. آوردن یک غریبه به زندگی خود ، غریبه ای که نمی شناسید و گذاشتن فرزند دلبندتان در کنار او انتخاب دشواری است. علاوه بر این ، گرفتن پرستار گران است.

۴٫ پدربزرگ و مادربزرگ

در همین حال ، بسیاری به والدین خود روی می آورند و فرزندان خود را به دست پدربزرگ و مادربزرگ می سپارند. چه کسی از پدر و مادر خود آدم نزدیکتر و مشهورتر است؟ آنها همچنین دلسوز هستند و نوه های خود را بسیار دوست دارند. در نگاه اول ، پدربزرگ و مادربزرگ بهترین گزینه برای نگهداری از کودک هستند. البته این مطمئناً مزایای زیادی دارد.

پدربزرگ و مادربزرگ یک آغوش گرم ، مهربان و دلسوز به صورت رایگان

وقتی پدربزرگ و مادربزرگ از نوه ها مراقبت می کنند ، والدین از خیلی چیزها احساس خوبی دارند. آنها می دانند که بهترین ها را برای نوه های خود می خواهند ، از نوه ها و همچنین والدینشان مراقبت می کنند و از آنها به خوبی مراقبت می کنند. پرستاران تازه پرداخت شده که چنین مواردی را ندارند ، در برخی موارد با کمک و خرید خود می توانند هزینه های خانواده خود را کاهش دهند. اما در این میان نکاتی وجود دارد که نباید از آنها غافل شد.

 

 

مراقبت از کودکان ، سپردن کودک به مادربزرگ و مادربزرگ ، تربیت فرزند اگر والدین را به مادربزرگ و مادربزرگ بسپارید ، نقاط قوت و ضعف آنها را واقعاً ببینید

● آثار پیری

پدربزرگ و مادربزرگ معمولاً بسیار پیر هستند. اگر می خواهید فرزند خود را به او بسپارید ، سن او را در نظر بگیرید و توانایی های او را بسنجید. در بسیاری از موارد ، کودکان تصویری از والدین خود دارند که چندان واقع بینانه نیست. از نظر آنها والدین آنها همان والدین قدرتمندی هستند که از کودکی و نوجوانی در ذهن دارند و زمانی به خوبی از تربیت آنها مراقبت می کردند و به همین دلیل فکر می کنند که شاید اکنون بتوانند به خوبی از نوه هایشان مراقبت کنند.

اما واقعیت این است که با افزایش سن ، در برخی موارد آستانه تحمل کاهش می یابد. سر و صدا می تواند بسیار آزار دهنده تر از قبل باشد. زمانی که می توانند کار کنند کوتاه تر است و برای استراحت به زمان بیشتری نیاز دارند. همچنین آسیب پذیرتر می شوند. آنها نمی توانند مانند گذشته کودک را از پله ها بالا بکشند و اگر ناگهان زمین بخورند ، خسارتی که می بینند بیشتر از قبل خواهد بود و دوره نقاهت طولانی تر می شود. آنها باید از زندگی خود لذت ببرند. البته حضور نوه ها بسیار دلپذیر است اما اگر مسئولیت زیادی داشته باشند فرصت کمی برای آنها وجود دارد.

از پدربزرگ و مادربزرگ خود نیز مراقبت کنید

بنابراین ، اگر همه چیز را وزن کرده اید و به این نتیجه رسیده اید که بهترین گزینه برای مراقبت از فرزندتان پدربزرگ و مادربزرگ هستند ، نقاط قوت و ضعف واقعی آنها را بررسی کنید. ممکن است آنها به شما نه بگویند ، اما زمان استراحت ، روال زندگی و زمانی را که باید برای خودشان وقت بگذارند در نظر بگیرید. به آنها فرصت دهید مراقبت از نوه های خود را به یک لذت تبدیل کنند ، نه یک کار دلهره آور که برای آن چاره ای ندارند.

ترک فرزندان با پدربزرگ و مادربزرگ چه تاثیری بر کودک خواهد داشت؟

 

والدین ، ​​فرزندان و پدربزرگ ها به سه نسل مختلف تعلق دارند. به یاد دارید که چقدر با والدین خود اختلاف داشتید؟ اکنون این فاصله به اندازه یک نسل با نوه ها است.

آیا کودکان را به مادربزرگ ها و پدربزرگ‌ها بسپاریم؟

والدین امروزی به ویژه دوست دارند فرزندان خود را به روشی که برای والدین خود مناسب می دانند تربیت کنند. آنها از كتابهای درسی ، كلاسهای گروهی ، جلسات پرسش و پاسخ و جلسات مشاوره برای یادگیری روشهای بهتر تربیت كودكان استفاده می كنند.

 

اما تغییر نحوه تربیت پدربزرگ و مادربزرگ در طول سالها کار ساده ای نیست. البته می توان برای آنها توضیح داد ، اما حتی اگر قبول کنند ، مانند هر انسان دیگری به گونه ای که در وجود و ذهن آنها نهادینه شود ، با عصبانیت یا حتی وقتی احساساتی می شوند ، برمی گردند.

world دنیای مدرن و فناوری ها
امروزه کودکان در معرض رایانه و اینترنت هستند و انواع بازی های رایانه ای را می بینند و بازی می کنند. آنها کارتون هایی را می بینند که با کارتون های زمان والدینشان متفاوت است.

 

آنها در دنیایی در حال تکامل و غنی از اطلاعات رشد سریع تری نسبت به کودکان نسل قبلی دارند و می توانند باهوش تر و خلاق تر باشند. همه این تفاوت ها به سبک والدینی متفاوت نیاز دارد. از طرف دیگر ، برخی از این تغییرات ممکن است برای پدربزرگ و مادربزرگ قابل قبول نباشد.

 

البته پدربزرگ و مادربزرگ هایی هستند که یاد گرفته اند به خوبی با رایانه و بازی های رایانه ای کار کنند اما دیدگاه و سبک زندگی آنها با کودکی که از وقتی چشم باز کرده دنیا را اینگونه دیده است متفاوت است. از یک سو ، سازگاری با پدر و مادربزرگ و مادربزرگ با این جهان که به سرعت در حال تغییر است ممکن است دشوار باشد و از طرف دیگر ، کودک برای رویارویی با این دنیای بی پایان از اطلاعات متنوع ، به راهنمایی و نظارت موثر و به موقع نیاز دارد. برای کسانی که دانش خوبی در مورد انواع رسانه ها ، وب سایت ها ، امکانات اینترنتی و تبلت ها دارند کافی است.

● تفاوت در روش ها و سردرگمی کودکان

یکی از رایج ترین مشکلات در خانواده هایی که نوه ها نزد پدربزرگ و مادربزرگ می مانند ، تفاوت در روش والدین و مادربزرگ ها است. در این شرایط ، کودکان گاهی گیج می شوند و نمی دانند در آخر چه کاری باید انجام دهند.

 

کودکان ، به ویژه کودکان پیش دبستانی ، به سرعت و فشرده اطلاعات مربوط به زندگی را جمع می کنند. آنها قوانین زندگی را کشف می کنند و در ذهن خود برنامه ای برای خود و مردم می کشند. چه چیزی درست و غلط است ، چه محدودیت هایی در زندگی انسان وجود دارد ، چه چیزی ارزشمند است و چه چیزی خوب نیست ، حتی چقدر ارزشمند هستند ، عزت نفس و اعتماد به نفس آنها ، این بهترین راه برای رسیدن به خواسته ها است ، معنی عواطف چیست ، چگونه باید با دیگران رفتار شود ، چه آدابی باید در سفره خورده شود و به طور خلاصه ، آنها اصول هر کاری را که زندگی در این سن انجام می دهد یاد می گیرند.

 

وقتی در هر یک از این موارد بین والدین و پدربزرگ و مادربزرگ اختلاف نظر وجود داشته باشد ، می تواند کودک را دچار سردرگمی و سردرگمی کند. او نمی داند که آیا سرانجام مجاز به رفتن به یخچال است یا نه ، آیا سلام و احوالپرسی با غریبه ها صحیح است یا نه.

این شرایط می تواند در شکل گیری اعتماد به نفس و عزت نفس کودک ، درونی سازی ارزش ها و رفتار صحیح تأثیر بگذارد. بنابراین ، یک بحث بسیار مهم در این زمینه ، هماهنگی والدین با پدربزرگ و مادربزرگ است ، حداقل در مورد مسائل مهم.

اگر قرار است قوانینی تصویب شود ، بهتر است آنها را در خانه و نزد والدین خود داشته باشید. بهتر است چند بار با حوصله و البته جدی با پدربزرگ و مادربزرگ هایی که از کودک شما مراقبت می کنند دیدار و گفتگو کنید. در مورد مسائل و قوانین مهم توافق کنید. به نظرات آنها گوش دهید البته لازم نیست در همه موارد آنها را تغییر دهید. اگر می خواهید چنین کار دشواری را به آنها محول کنید ، در بعضی موارد باید پذیرا باشید و با آنها هماهنگ باشید.

 

مراقبت از کودک ، سپردن فرزند به مادربزرگ و مادربزرگ ، تربیت کودک از موارد مهم در تفاوت روش والدین و پدربزرگ و مادربزرگ است.

محبت و پدربزرگ و مادربزرگ
کودکان به یک یا گاهی دو بزرگسال در اطراف خود وابسته می شوند. این فرد معمولاً مادر است. دلبستگی و نوع رفتاری که کودک به آن وابسته می شود ، تا پایان عمر بر زندگی کودک تأثیر می گذارد.

 

کودکی که به شخصی که همیشه آنجا است وابسته است و وقتی به او گفته می شود نیاز او را برآورده می کند ، از او مراقبت می کند و به او احساس امنیت ، پذیرایی و گرما می دهد و به او می فهماند که در هر موقعیتی او را دوست دارد. رفتار او را قبول نمی کند ، او می آموزد که دوست داشتن می تواند بدون شرط باشد. او احساس امنیت می کند و در روابط مهم بزرگسالی این امنیت را احساس می کند و طبیعتاً زندگی شادتری خواهد داشت.

اما با کودکانی که مراقب منظم ندارند ، رفتار متفاوتی صورت می گیرد یا در هر شرایطی احساس پذیرش نمی کنند. آنها معتقدند که فقط در شرایط خاص قابل قبول و دوست داشته می شوند. به همین دلیل ، آنها برای محافظت از خود در برابر این دنیای نامطمئن شروع به رفتار می کنند. این کودکان به خصوص در روابط نزدیک با یکدیگر در بزرگسالی مشکلات زیادی خواهند داشت.

بهتر است کودک خصوصاً در دو سال اول در کنار مادر باشد تا بتواند به او دلبسته شود. مطمئناً رفتار مادر در ایجاد دلبستگی خوب ، سالم و ایمن بسیار مثر خواهد بود. حضور صرف مادر به معنای این نیست که دیگر مشکلی وجود ندارد. اما تغییر مداوم سبک زندگی کودک ، به ویژه در سال های اولیه ، او را نگران می کند. بنابراین اگر مجبورید آن را به کسی بسپارید ، همیشه سعی کنید فردی ثابت قدم باشید. همچنین اگر می خواهید مادربزرگ شما در زمان نبودن از شما مراقبت کند ، از همان ابتدا تقسیم بندی زمانی دقیق داشته باشید تا برای کودک قابل پیش بینی باشد.

● خطر از دست دادن شخصی که کودک به او وابسته است

از دست دادن عزیز بسیار سخت و استرس زا است. در مورد کودکان نیز همین مسئله وجود دارد ، حتی اگر واکنش آنها شبیه واکنش بزرگسالان نباشد. اگر کودک فقط به پدربزرگ و مادربزرگ خود وابسته باشد و آنها بزرگتر باشند یا بیماری خاصی داشته باشند ، خطر از دست دادن کودک در سنین پایین کم است.

 

از دست دادن یک عزیز ضربه بزرگی به کودک است. بنابراین ، اگرچه فکر کردن در مورد آن بسیار ناامیدکننده و دردناک است ، سعی کنید واقع بین باشید و اگر شرایطی وجود دارد که این خطر را افزایش می دهد ، حداقل اجازه دهید کودک بتواند به شخص دیگری ، به ویژه پدر یا مادر متصل ، بدهد تا بتواند برای مقابله با استرس از دست دادن شخصی که دوستش دارد.

منبع:
https://www.beytoote.com/baby/tuition/children1-grandmother-grandfathers.html

درباره‌ی میزبان مووی

حتما ببینید

علت بی اشتهایی کودک

علت بی اشتهایی کودک

رفتار والدین ، ​​به ویژه مادران در مراحل اولیه رشد عادات غذایی کودک ، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *