آموزش رایگان ارز دیجیتال و بیت کوین

آموزش رایگان ارز دیجیتال و بیت کوین حقیقت دارد؟ امروزه صحبت‌های زیادی در مورد ارز دیجیتال و بیت کوین در بین مردم رد و بدل می‌شود! دلیل این‌همه هیاهو برای چیست؟ چرا مردم به دنبال ارزهای دیجیتال هستند؟

امروز در این مطلب به جواب خود می‌رسید. دوستان و آشنایان شما پیشنهاد کرده‌اند که وارد دنیای ارزهای دیجیتالی شوید؟ هنوز وارد این دنیای دیجیتالی نشده‌اید؟ باید از همین امروز آموزش ارز دیجیتال را شروع کنید.

بسیاری از مردم بر این باورند که هنوز دیر نشده است و وقت زیادی برای آموزش و یادگیری دارند؛ در صورتی که اصلاً این‌طور نیست و بعد از مدت کوتاهی که به اطراف خود نگاه می‌کنید، بی‌سوادی خود را به‌وضوح مشاهده می‌کنید.

اگر نگران این هستید که چرا خیلی قبل‌تر اقدام به یادگیری ارزهای دیجیتال و بیت کوین نکرده‌اید، مشکلی نیست! از همین حالا آموزش را شروع کنید. قصد داریم سرنخی به دست شما بدهیم و شما تا انتهای آن را جست‌وجو کنید و با خوشی‌های آن شاد باشید و در مقابل سختی‌های آن سرسخت باشید.

اگر نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید، نگران نباشید در ادامه مطالب به این موضوع می‌پردازیم.

ارزهای دیجیتال به‌زودی تمام اذهان را به سمت خود جذب می‌کنند؛ زیرا تکنولوژی به کار رفته در آن همه را حیرت‌زده کرده است. شایان ذکر است که نباید به آموزش‌های رایگان ارز دیجیتال که کوتاه هستند بسنده کنید؛

زیرا مطالب به‌صورت کلی بیان شده و به دنبال آن باید آموزش‌های دیگری را نیز مشاهده کنید. البته اگر قصد حرفه‌ای شده در این حوزه را دارید باید تشنه یادگیری باشید، از مطالب رایگان که در سطح اینترنت است، استفاده کنید و سپس پله‌های ترقی را طی کنید.
همراه ما باشید تا با پر تکرارترین سؤالی که مردم در این زمینه از اساتید ارزهای دیجیتال می‌پرسند، آشنا شوید.

آموزش رایگان ارز دیجیتال؛ ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال چیست و چطور کار می کند؟ این سؤالی است که خیلی از افراد می‌پرسند. ارزهای دیجیتال (Digital currency)، رمزپایه (رمزارزها) یا همان کریپتوکارنسی (Cryptocurrency) از جمله موضوعات جدیدی هستند که در سال‌های اخیر در مبحث بازارهای مالی جایگاه بسیار خوبی را به خود اختصاص داده‌اند.

همان‌طور که اشاره کردیم ارزهای دیجیتال این روزها نقش بسیار زیادی در تعاملات تجاری و اینترنتی پیدا کرده‌اند. همچنین حجم مبادلاتی که ارزها در آن نقش دارند به مقدار چشم‌گیری زیاد بوده و این مقدار با سرعت بالایی در حال افزایش است.

ارز دیجیتال واحد پولی مخصوص به دنیای دیجیتالی (عمدتاً اینترنت) است و همان‌طور که از اسم آن پیداست، به‌صورت دیجیتالی است و شما نمی‌توانید آن را گاوصندوق یا کیف پول خود نگهداری کنید. استفاده‌های زیادی از ارزهای دیجیتال می‌شود. اما صرفاً به‌منظور خرید و فروش‌های الکترونیکی از آن‌ها استفاده می‌شود.

ارز دیجیتال چیست

ارز دیجیتال مانند پول رایجی است که ما از آن استفاده می‌کنیم. اما با این تفاوت که قابلیت‌های زیادی علاوه آن دارد. برای نگهداری ارزهای دیجیتال باید از کیف پول دیجیتالی استفاده کنید. همچنین برای خرید و فروش آن باید از صرافی‌ها استفاده کنید.

یکی از اهداف کلی ارزهای دیجیتال، از بین‌بردن واسطه‌ها است. یعنی به هیچ ارگان و مؤسسه‌ای وابسته نیستند شما می‌توانید بدون هیچ واسطه‌ای معاملات خود را انجام دهید.

شاید تصور کنید که کارکردن با رمزارزها کار ساده‌ای است؛ البته که کار ساده‌ای است، اما در صورتی که علم و دانش استفاده از آن را داشته باشید. اگر تصور می‌کنید با آموزش رایگان ارز دیجتال و بیت کوین به جایگاه خوبی نمی‌رسید، پس باید پول خرج کنید و دوره‌های گران قیمت را خریداری کنید. هرچند برای درک اطلاعات دوره‌های پولی نیز باید اطلاعات پایه را آموزش ببینید.

افرادی زیادی به دلیل نداشتن علم کافی و آشنا نبودن با ارزهای دیجیتال و عملکرد آنها، ضررهای هنگفتی را به جان می‌خرند و همین اشتباه باعث می‌شود تا سایر افراد وارد ارزهای دیجیتال نشده و از آن هراس داشته باشند.

اما این نکته گفته نمی‌شود که باید با تمام اصطلاحات و مفاهیم و… کریپتوکارنسی آشنا باشید تا بتوان عملکرد درستی در بازار ارزهای دیجیتال داشت.

به این ترتیب مطالبی را که در زمینه آموزش رایگان ارز دیجیتال و بیت کوین خواهید دید، بسیار اهمیت دارند و چه‌بهتر این اطلاعات را در یکی از وب‌سایت‌های حوزه ارزهای دیجیتال آموزش ببینید. تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا بهترین منبع آموزشی را معرفی کنیم.

در ادامه نام تعدادی از ارزهای دیجیتال معروف را قرار داده‌ایم که احتمالاً این نام‌ها برایتان آشنا است.

  •  بیت کوین
  •  اتریوم
  •  ریپل
  •  لایت کوین
  •  بیت کوین کش
  •  بایننس کوین
  •  و…

تاکنون رمزارزهای بسیار زیادی به مردم جهان معرفی شده‌اند که نباید روی همه آنها تمرکز داشته باشید. باید با دانشی که در این زمینه دارید، بهترین کریپتوها را انتخاب کرده و سپس تجربه و علم خود را به کار بگیرید. بهترین دوست شما آموزش است؛ بنابراین هیچ‌وقت بدون دوست نباشید.

ارزهای دیجیتال چگونه کار می کنند؟

ارزهای دیجیتال به روش‌های مختلفی کار می‌کنند. اما نحوه معامله (ترید) آنها تفاوت زیادی با یکدیگر ندارد، البته باید آموزش ترید ارزهای دیجیتال را نیز در برنامه آموزشی خود قرار دهید. برای این منظور می‌توانید آموزش رایگان ترید ارزهای دیجیتال و بیت کوین را در برنامه آموزشی خود قرار دهید.

رمزارزها با استفاده از اصول رمزنگاری شده پایه‌گذاری شده‌اند. علم رمزنگاری نیز بر پایه ریاضیات است که فوق‌العاده امنیت بالایی دارد و به‌طورکلی می‌توان گفت از هکرها خبری نخواهد بود.

برای آشنایی با عملکرد ارزهای دیجیتال، ابتدا به زیرساخت آن یعنی بلاک چین اشاره می‌کنیم و در ادامه به بررسی الگوریتم‌های ارزهای دیجیتال می‌پردازیم.

بلاک چین چیست؟

بلاک چین (Block Chain) از دو کلمه بلاک (Block) و چین (Chain) تشکیل شده است که بلاک به معنای بلوک و چین به معنای زنجیره است. بلاک چین شبکه‌ای هوشمند است که از طریق آن می‌توان کارهای زیادی انجام داد.

تصور کنید برای انتقال مقداری پول باید چه مراحلی را طی کنید؟ برای انجام یک تراکنش مالی از واسطه‌ای ای به نام ” بانک ” استفاده می‌کنیم که بلاک چین عملکردی خلاف بانک دارد.

بانک‌ها در سرتاسر جهان وجود دارند و مکان مشخصی را برای خود اشغال کرده‌اند درصورتی‌که بلاک چین این شخص ثالث (بانک) را از این زنجیره حذف کرده است تا فروشنده و خریدار بدون هیچ و واسطه‌ای به شکل مستقیم با یکدیگر معامله کنند. به این شیوه از تراکنش‌ها “همتا به همتا” گفته می‌شود.

ارزهای دیجیتال چگونه کار می کنند

الگوریتم‌های بلاک چین

یکی از پرکاربردترین الگوریتم‌هایی که در بلاک چین مورد استفاده قرار می‌گیرد، الگوریتم اجماع است. الگوریتم اجماع چیست؟ الگوریتم اجماع مکانیسمی است که مجوزی در خصوص ارتباط بین کاربران شبکه بلاک چین صادر می‌کند.

به شکلی که تمامی کاربران در بلاک چین بیت کوین، به‌صورت آنی با یکدیگر هماهنگ هستند. نه‌تنها بیت کوین بلکه سایر بلاک چین‌های غیرمتمرکز از این مزیت برخوردار هستند.

الگوریتم اجماع باید از برقراری ارتباط بین تمامی کاربران به یک منبع واحد اطمینان حاصل کند. به طوری که با خارج شدن برخی کاربران، سیستم آسیب نبیند. در نتیجه اعتبار در شبکه بلاک چین بین تمامی نودها (Node) توزیع می‌شود.

الگوریتم اجماع علاوه بر ارتباط بین افراد و نودهای شبکه، باید اطمینان حاصل کند که هر بلاک جدیدی که به بلاک چین اضافه می‌شود، حاصل تأیید، بررسی و توافق کل گره‌های موجود در شبکه بلاک چین بوده است.

نود یکی از مهم‌ترین عوامل در الگوریتم اجماع است. برای آنکه فردی بتواند بلاکی را به بلاک چین اضافه کند باید سیستم خود را در اختیار بلاک چین رمزارز دیجیتالی موردنظر قرار دهد. علاوه بر آن باید بلاک چین کریپتو را دانلود کرده تا به‌صورت مستقیم به آنها دسترسی داشته باشد.

افرادی که به‌اصطلاح نود می‌شوند، به یکی از نقاطی تبدیل می‌شوند که اطلاعات با آنها به اشتراک گذاشته خواهد شد. همچنین باید ارزشی را به شبکه اضافه کند و در صورت تقلب ممکن است قدرت پردازش سیستم یا ارز دیجیتالی آن و… را از دست بدهد.

آموزش خرید و فروش ارزهای دیجیتال و بیت کوین

در قدم بعدی باید به نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازید. شاید برای یادگیری این موضوع اشتیاق زیادی داشته باشید، چون به‌هرحال وارد بخش عملی شده‌اید و باید دست‌به‌کار شوید. خرید و یا فروش ارزهای دیجیتال بحثی کلی و مفصل است و نمی‌توان تنها در چند خط آن را خلاصه کرد.

البته خرید و فروش آن کار سختی نیست، سختی کار آن جا مشخص می‌شود که چه ارزی را بخرید؟ چه زمانی اقدام به خرید کنید؟ برای خرید چند درصد سرمایه وارد معامله کنید؟ جواب این سؤالات را باید با آموزش‌های رایگانی که در وب‌سایت رسمی بایننس فارسی قرار دارد، به دست آورید.

ارزهای دیجیتال باید در مکانی امن تبادل شوند. اکثر معاملات توسط صرافی‌های دیجیتال انجام می‌شود. برای آشنایی با صرافی‌ها و نحوه نگهداری ارزهای دیجیتال، ادامه مطالب را از دست ندهید.
آموزش رایگان ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

صرافی‌هایی در دنیای وب وجود دارند که برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال نیازی نیست به مکان خاصی بروید، بلکه فقط باید گوشی موبایل را در دستتان بگیرید و وارد حساب کاربری خود در صرافی شوید. صرافی‌های داخلی و خارجی زیادی وجود دارند که باید بهترین آنها را انتخاب کنید و حساب کاربری خود را بسازید و شروع به خرید و فروش کنید.

صرافی‌های رمزارزها دارای شرایط خاصی هستند. به‌عنوان مثال برای ثبت‌نام در اکثر صرافی‌های ایرانی باید، علاوه بر مشخصات فردی باید عکس از صورت و کارت ملی خود را نیز ارسال کنید تا احراز هویت شما انجام شود. این اقدامات برای افزایش امنیت حساب شما انجام می‌شود.

با جست‌وجو در اینترنت می‌توانید صرافی‌های خوبی را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال انتخاب کنید.

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

اگر نگاهی به کیف پولی که معمولاً برای خرید از آن استفاده می‌کنید، نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که کارت‌های بانکی و مقداری پول نقد در آن وجود دارد. کیف پول‌های دیجیتالی نیز چنین عملکردی دارند، یعنی ارزهای مختلف شما را ذخیره و نگهداری می‌کنند.

کیف پول‌های دیجیتال روی تلفن همراه یا کامپیوتر شما قابل نصب هستند و در کمترین زمان ممکن می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

البته می‌توان ارزهای دیجیتال را در کیف پولی نگهداری کرد که بتوانید آن را حمل کنید. این کیف پول‌ها اندازه کوچکی مانند یک فلش دارند که به‌راحتی می‌توانید از آنها استفاده کنید. در مثال اول، یعنی کیف پول‌هایی که به شکل نرم‌افزاری هستند، کیف پول‌های گرم گفته می‌شود. در مثال دوم کیف پول دارای جسم فیزیکی است که به آنها کیف پول‌های سرد گفته می‌شود.

در حالت کلی امنیت کیف پول‌های سرد نسبت به کیف پول‌های گرم بسیار بیشتر است.

آموزش رایگان ارز دیجیتال و بیت کوین را شروع کنید!

در این متن شما با قسمتی از ارزهای دیجیتال آشنا شدید و به‌اصطلاح وارد ماجرا شده‌اید. اگر تصمیم قطعی خود را برای پیشرفت و رسیدن به نقطه دلخواه گرفته‌اید، پس به موانعی که جلوی راهتان هستند اهمیت ندهید.

آموزش، آموزش و آموزش کلید موفقیت شما خواهد بود. بعد از مطالعه مطالب می‌توانید به منابع بسیار خوبی که در اینترنت هستند مراجعه کنید تا آموزش رایگان ارز دیجیتال و بیت کوین را شروع کنید.

یکی از بهترین منابعی که می‌توانید همراه شما باشد و همیشه از آن استفاده کنید وب‌سایت بایننس فارسی به آدرس binancefa.com است که پیشنهاد می‌کنم حتماً در شبکه‌های اجتماعی آن عضو شده و بهترین آموزش‌ها و اخبار ارزهای دیجیتال را دریافت کنید.

 

درباره‌ی میزبان مووی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.